Lekce

LEKCE: Stvoření – 1. den

youngday1

Téma: Bůh stvořil celý svět. Bůh stvořil světlo, den a noc.

Bůh stvořil celý svět.= Hlavní myšlenka

Verš: Všechno, co Bůh stvořil, je dobré. (1. Tm 4,4 EKU)

1. PŘIVÍTÁNÍ – přivítání s rolničkami a písničkou „To je supr” – Učitelé

Pustí se písnička na CD, začne se zpívat a rozdávají se dětem rolničky/činely. Pak učitel rolničky vybírá zpátky a ptá se: “Jak se jmenuješ rolničko?” Děti říkají svoje jména.

2. PRAVIDLA V (V=více dětí) SEMAFOR – Učitel 1, dítě

a) Otázka: Děti, víte co je semafor? Kde semafory jsou?
b) Vysvětlíme dětem stručně a jasně nová pravidla: Každé dítě má svůj kolíček s obrázkem a jménem. Všichni začínáme na zeleném světle semaforu se smilíkem. Když dítě zlobí, posune se o jednu barvu na semaforu nahoru na oranžovou s trochu zamračeným smilíkem (oranžová barva = varování). Když dál zlobí, posune se na červenou barvu s úplně zamračeným smilíkem (červená barva = stop). Pokud dítě zlobí potřetí, zavolají se rodiče a odvedou si dítě na zbytek doby na dospělácké shromáždění a dítě se již ten den nemůže do nedělky vrátit. Pokud je dítě hodné a zůstane na zelené barvě semaforu, dostane na konci programu nálepku.

3. SBÍRKA – Učitel 2

Pomůcky: pokladnička, baterka

Děti, vidíte, co to mám v ruce? Co to je, hádejte? … ano baterka. A co ta baterka umí? Co dělá? …. svítí. Svítí, dělá nám světlo, když je tma. A to je dobré, je to něco, co potřebujeme. Proto můžeme Pánu Bohu poděkovat za světlo. Poděkovat mu můžeme i tím, že mu dáme korunky do sbírky. Tyhle korunky se pak použijí na něco potřebného v církvi, třeba na nákup lepidel, papíru a věcí pro vás.

4. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI NA SVĚTE – Učitel 1

Pomůcky: Dřevěné puzzle ze 4 dílků.

Nejdříve si řekneme a ukážeme 4 Nej věci pomocí symbolů rukou: 1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem, 3. Ježíš za mně zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše. Potom si vezmeme dřevěné puzzle a každé dítě si zkusí správně zasadit zvířátka na místo a přitom říct jednu ze 4 Nej věcí.

 

5. 3 CHVÁLY – Učitelé

6. SVAČINA

Děti mají vlastní

7. Lekce –  Téma: Bůh stvořil celý svět. Bůh stvořil světlo. Učitelé

Pomůcky: maňásek vrána (sklad), baterka.  Nejdřív interaktivně odvyprávíme příběh, pak pustíme jedno ze dvou videí pro zopakování. Učitel představí našeho průvodce časem, maňáska vránu Kláru.

Učitel 1: Ahoj děti, já jsem vrána Klára a budu vám vyprávět, jak vzniklo všechno kolem nás. Před tisící a tisíci let, na začátku času, byl to Bůh, kdo stvořil celý svět a celý vesmír. Bůh je taaaaaaaak mocný, že mu stačí jen říct, aby se něco stalo a ono se to hned stane! Děti, zkusíme si spolu všichni společně říct, o čem si budeme dnes povídat: „Bůh stvořil celý svět!“ A představte si děti, že Bůh stvořil celý svět JEN za 6 dní! To je co! Každý den stvořil něco jiného, všechno hezky popořádku. Na začátku, zem neměla žádný tvar. Země byla prázdnáááá a temnáááá. Tak, zkuste si teď všichni zakrýt oči. A představte si, že táááákováhle tma tam byla, jako když máte zakryté oči. Bůh věděl, že na Zemi chce stvořit živá zvířata, ano i nás vrány a rostliny a lidi. No a tihle všichni potřebují k životu jednu moc důležitou věc. Proto první věc, kterou Bůh prvního dne stvořil, bylo světlo. Bůh řekl: „Budiž světlo.“ (druhý učitel rozsvítí baterku).

Děti, zkusíme si to také spolu říct: „Budiž světlo.“ Děti a víte, co se stalo, když to Bůh řekl? Do vesmíru se najednou rozlilo světlo. Světlo bylo všude. Potom Bůh oddělil tmu od světla.

Jak myslíte, že Bůh pojmenoval tu světlou část? … Pojmenoval ji DEN. A jak myslíte, že pojmenoval tu tmavou část? … Tu tmavou část pojmenoval Bůh NOC. Pak se Bůh podíval na světlo, které stvořil a řekl: „Je to dobré!“. Děti pojďte, řekneme si to spolu: „Je to dobré.“ To všechno Bůh udělal první den. A které že 2 věci Bůh stvořil ten první den?…..“Světlo, den a noc.“…. Pojďte děti, zopakujeme si to spolu: „Světlo, den a noc.“ Bůh stvořil i další úžasné věci, ale to už bylo druhý den a to vám budu vyprávět až zase příští týden.

http://www.youtube.com/watch?v=0oR1v0DpTcs

http://www.youtube.com/watch?v=bLHB_hNk42g

Lekce převzata z:  http://lifekids.tv

8. MODLITBA V KROUŽKU S BATERKOU – Učitel 2

Sedneme si do kolečka, první se modlí učitel a má baterku, řekne krátkou modlitbu a pak na chvíli rozsvítí baterku. Potom pošle baterku dál a modlí se další dítě. Např.: Pane Bože, děkuju ti, žes stvořil světlo. / Pane Bože, děkuju ti, žes stvořil celý svět. / Pane Bože, děkuji ti, žes stvořil den….

9. VERŠ – Hra se stopami ve tmě, s baterkou, odměny (želé bonbóny) – Učitel 1

Pomůcky: 7 vytištěných stop

Máme vytištěných 7 stop, máme funkční baterku, přemístíme se s dětmi do tmavé předsíně, kde je tma a rozsvítíme jen baterku. Děti po jednom skáčou po stopách a říkají verš po učiteli – učitel ukazuje baterkou z jedné stopy na druhou a předříkává verš slovo za slovem. Po doskákání dítě dostane sladkou odměnu. Verš:  Všechno, co Bůh stvořil, je dobré. (1. Tm 4,4 EKU). 

10. VYRÁBĚNÍ – Magnet s 1. dnem stvoření – Učitelé 20160112_144657

Pomůcky: vytištěné šablony, barevné čtvrtky, lepící magnety

Děti dostanou menší bílý obrázek k vybarvení, ten se pak přilepí na o něco větší barevnou čtvrtku a dá se zezadu nalepovací magnet. Děti si postupně v lednu a únoru vyrobí celé stvoření na magnetkách.

11. Opakování za nálepku – hlavní body, verš, 4 Nej. věci (lze i formou stejných aktivit jako v rámci lekce)

12. Volné hry, např. Slepá bába se šátkem – Učitel 2

Učitel je bába a má zavázané oči šátkem, točí a šmátrá okolo sebe, koho chytí, jde si sednout.

13. ODMĚNY A BONBÓNY – razítka na zvířátka – Učitelé
Děti, které zůstaly na zelené barvě semaforu, navíc dostanou na konci nedělky nálepku. Všichni přítomní dostanou razítko na své zvířátko (10 razítek = odměna z dárkové krabice).

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s