Lekce

LEKCE: Stvoření – 6. den (lidičky)

GodsCreation_page28pic1 (440 x 414)Téma: Bůh stvořil celý svět. Bůh stvořil první lidi.
Bůh stvořil celý svět. = Hlavní myšlenka
Verš: Jsem úžasně stvořen (CSP) Ž 139,14
1. Mojžíšova 1,1-31
1. PŘIVÍTÁNÍ – přivítání s rolničkami (sklad) a písničkou „To je supr– Učitelé
Pustí se písnička na CD, začne se zpívat a rozdávají se dětem rolničky. Pak učitel rolničky vybírá zpátky a ptá se: “Jak se jmenuješ rolničko?” Děti říkají svoje jména.

2. PRAVIDLA (KAŽDÉ DÍTĚ MÁ SVOU JMENOVKU SE 3 LEGO KOSTIČKAMI) – Učitel 2

Vysvětlíme dětem pravidla: pokud dítě zlobí, přijde o jednu ze tří kostiček, pokud přijde o všechny, zavoláme do nedělky rodiče dítěte, aby si dítě odvedli k sobě a ten den již zůstali na dospěláckém programu. Pokud je dítě hodné a zůstanou mu všechny 3 kostičky, dostane na konci programu nálepku.

3. SBÍRKA A ÚVOD DO TÉMATU – Hádanka, sbírka – Učitel 1

Pomůcky: pokladnička, zrcadlo, odměny
Děti mám pro vás 1 hádanku. Zkuste uhádnout, co to je.

6. den kromě zvířátek Bůh stvořil ještě někoho. Koho? Uhádnete to, když se podíváte sem … do zrcadla… ano …lidičky. Dítě, které to první uhodne, dostane odměnu.

Děti, každý z nás je něčím krásný. Byl to Bůh, kdo stvořil nás lidi. A povedlo se mu to, že? My teď Pánu Bohu můžeme poděkovat za to, že nás stvořil i tím, že mu dáme korunky do sbírky. Tyhle korunky se pak použijí na něco potřebného v církvi, třeba na nákup lepidel, papíru a věcí pro vás.

4. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI FORMOU HRY – Učitel 2
4 čisté odpadkové koše s nalepenými 4 nej věcmi  a 4 míčky, odměny
Nejdříve si řekneme a ukážeme 4 Nej. věci pomocí symbolů rukou:
1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem, 3. Ježíš za mně zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše.
Teď si zahrajeme hru: Děti si stoupnou vedle sebe do řady, před ně se dají 4 koše a nalepenými symboly. Na začátku řady je kbelík se 4 míčky. První dítě z řady si vezme jeden míček a běží ho hodit do 1. koše. Učitel napovídá a dítě zopakuje příslušnou Nej. věc. Pak si jde pro 2. míček a jde ho hodit do 2. koše. Když první dítě dohází všechny míčky, je na řadě další.

5. 3 CHVÁLY z našeho CD – Učitelé

6. SVAČINA
Děti mají vlastní

7. Lekce – Téma: Bůh stvořil celý svět. Bůh stvořil lidi. Vypravěč je maňásek zvířátko vrána Klárka, modelína, OBRÁZEK Adam a Eva v ráji – Učitel 1, Učitel 2

Lekce upravena z: http://lifekids.tv

Učitel 1: Ahoj děti, já jsem vrána Klára a budu vám vyprávět, jak vzniklo všechno kolem nás. Před tisící a tisíci let, na začátku času, byl to Bůh, kdo stvořil celý svět a celý vesmír. Bůh je taaaaaaaak mocný, že mu stačí jen říct, aby se něco stalo a ono se to hned stane! Děti, zkusíme si spolu všichni společně říct, o čem si budeme povídat: „Bůh stvořil celý svět!“ (Učitel si vezme pomůcku k opakování – obrázky jednotlivých dní s číslicemi. Jak mluví, ukazuje na číslice, dny a obrázky.)
V minulých týdnech jsme se dozvěděli, že 1. den Bůh stvořil světlo. Připravoval zemi, aby tam mohl také stvořit živé lidi a zvířata. Země ale neměla žádný tvar:( Proto Bůh stvořil místo, kde bude nad zemí vzduch. Ten prostor pojmenoval „nebe“. A z vody pod ním udělal „moře“. Nebe a moře Bůh stvořil 2. den. 3. den Bůh stvořil zemi, trávu, kytičky a stromy s ovocem/zeleninou. 4. den Bůh stvořil sluníčko, měsíc a hvězdy. 5. den Bůh stvořil první zvířata, ptáčky a rybičky.
No ale co se dělo 6. den? Minule jsme si řekli, že 6. den stvořil ostatní zvířátka. No ale, kdo nám tu ještě chybí? Všechno doteď Bůh stvořil svým slovem. No ale teď vzal hlínu a vytvaroval ji tak, že z ní udělal … tělo člověka. Pak do ní vdechl svého vlastního Ducha a tělo ožilo (Učitel 2 má modelínu a bude tvarovat a dělat z ní tělo při vyprávění). Každý se teď zhluboka nadechne a vydechne, ať si všichni ukážeme, že jsme na živu … Nádech a výdech… Nádech a výdech. Bůh udělal prvního člověka a dal mu jméno Adam. Bůh Adamovi řekl, aby dal jména všem zvířatům. Adam je pojmenoval a o zvířátka se staral. Jenže mu bylo smutno. Bůh to viděl a řekl: „To není dobré.“ Proto Bůh stvořil první ženu a dal jí jméno Eva a Eva se stala Adamovou ženou. Adam s Evou žili v krásné zahradě Eden a mluvili s Bohem každý den. Tak děti, ukažte mi na rukou 6… A co všechno Bůh stvořil 6. den?… zvířátka a lidičky. No a 7. den si Bůh odpočinul, protože všechno bylo dobré a všechno bylo hotové.
Tak zatím. Pápá Krákrá.

8. MODLITBA V KROUŽKU S MODELÍNOVÝM PANÁČKEM, KNÍŽKOU „GOD MADE ME“ – Učitel 1
Sedneme si do kroužku a Adél dětem ukáže knížku o stvoření, děti si osahají věci v knížce. Učitel se první modlí s modelínovým panáčkem a poděkuje za něco na sobě, pak pošle panáčka dál a děti postupně děkují za nějakou věc na sobě. Např.:
Pane Bože, děkuju ti, žes stvořil celý svět. / Pane Bože, děkuji ti, žes stvořil nás lidi. Pane Bože, děkuju ti, že mám krásné oči/ ža mám hnědé vlasy / hezkou pusu…
Učitel na závěr: Pane Bože, prosíme tě, připomínej nám, když se podíváme do zrcadla, žes nás stvořil ty. Stvořils nás tak krásně. Děkujeme ti.

9. VERŠ – 4 ZRCADLA NA 4 ŽIDLIČKÁCH, odměna sladkost – Učitel 2
Máme 4 ZRCADLA NA 4 ŽIDLIČKÁCH, židličky jsou ve 4 rozích místnosti. První dítě běží k 1. židličce, podívá se do zrcadla a za pomoci pomocníků opakuje 1. slovo verše, pak běží k druhému zrcadélku a řekne 2. slovo verše atd. 4. zrcadlo je odkaz. Po odříkání verše dítě dostane sladkou odměnu.
Únor: Jsem úžasně stvořen (CSP) Ž 139,14.
Leden:  Všechno, co Bůh stvořil, je dobré. (1. Tm 4,4 ) EKU

10. VYRÁBĚNÍ – Nakresli svoje tělo – Učitelé

Pomůcky: šablonky, pastelky
Děti dostanou šablonku a pastelky, učitel postupně říká, co Bůh stvořil a děti podle toho kreslí své tělo.

11. ODMĚNY A BONBÓNY – razítka na zvířátka – Učitelé
Děti, které zůstaly na zelené barvě semaforu, navíc dostanou na konci nedělky nálepku. Všichni přítomní dostanou razítko na své zvířátko (10 razítek = odměna z dárkové krabice).

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s