Lekce

LEKCE – Bůh mě stvořil pro svůj plán – Rút 1

20140323_135012Téma: Bůh mě stvořil pro svůj super plán.
Hlavní myšlenka: Bůh měl super plán pro Rút. Rút byla věrná kamarádka. Bůh má super plán i pro mě.
Verš: Jsem úžasně stvořen (CSP) Ž 139,14
Kniha Rút

1. PŘIVÍTÁNÍ – přivítání s rolničkami (sklad) a písničkou „To je supr” – Učitelé
Pustí se písnička na CD, začne se zpívat a rozdávají se dětem rolničky. Pak učitel rolničky vybírá zpátky a ptá se:
“Jak se jmenuješ rolničko?” Děti říkají svoje jména.

2. PRAVIDLA (KAŽDÉ DÍTĚ MÁ SVOU JMENOVKU SE 3 KOSTIČKAMI) – Učitel 2
Vysvětlíme dětem pravidla: pokud dítě zlobí, přijde o jednu ze tří kostiček, pokud přijde o všechny, zavoláme do nedělky rodiče dítěte, aby si dítě odvedli k sobě a ten den již zůstali na dospěláckém programu. Pokud je dítě hodné a zůstanou mu všechny 3 kostičky, dostane na konci programu nálepku.

3. SBÍRKA A ÚVOD DO TÉMATU – Hádanka, sbírka – Učitel 1
Pomůcky: pokladnička, maňásek pejska, odměny z plast. krabice
Děti mám pro vás 1 hádanku. Víte, o kom se říká, že je nejlepší přítel člověka? Budeme hádat 1 zvířátko. To zvířátko má jednu moc důležitou vlastnost, o které si pak budeme povídat. Sunny vám ho předvede (Sunny, dělá pejska a čmuchá u dětí a pak štěká). Co to je za zvířátko? ….. Pejsek
Děti, o pejscích se říká, že jsou nejlepším přítelem člověka, protože jsou věrní. Ať se děje co se děje, jsou věrní. Když jde páníček spát, jdou ho hlídat. Když páníček někam jde, tak jde pejsek s ním. Když páníček přijde, pejsek ho vítá. Pejsci jsou věrní a my se dozvíme dnes o někom, kdo měl také jednu velkou věrnou kamarádku.
Děti, Bůh nám dává kamarády, kteří jsou nám věrní. Můžeme mu za to poděkovat i tím i tím, že mu dáme korunky do sbírky. Tyhle korunky se pak použijí na něco potřebného v církvi, třeba na nákup bonbónů, odměn a vyráběcích pomůcek pro vás.

4. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI FORMOU HRY – Učitel 2
Pomůcky: obrázky se 4 Nej. Věci, papíry s předkreslenými symboly (jejich polovinou), pastelky, odměny, hudba
Nejdříve si řekneme a ukážeme 4 Nej. věci pomocí symbolů rukou:
1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem, 3. Ježíš za mně zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše.
Kreslící štafeta: Děti si stoupnou na jeden konec místnosti do řady, na druhém konci místnosti je na stole papír s polovinou 4 nej věcí a děti dokreslují. Odstartuje se štafeta, první dítě přiběhne a dokreslí pastelkou 1. Nej věci a zopakuje jí po učiteli. Doběhne zpět a běží další dítě.

5. 3 CHVÁLY z našeho CD – Učitelé

6. SVAČINA
Děti mají vlastní.

7. Lekce – Rút 1 – Učitel 1
Pomůcky: obrázky na počítači, maňásek pejska
Hlavní myšlenka: Bůh měl super plán pro Rút. Dal jí dar být věrnou kamarádkou. Bůh má super plán i pro mě. Pomůcky: maňásek papoušek, počítač s prezentací.
Ahoj děti, já jsem pejsek Puppy:) Budu vám dnes vyprávět o dvou velkých kamarádkách. Bůh nás stvořil pro svůj super plán. Bůh má super plán pro každého z nás. Můžeme Bohu věřit, že jeho super plán pro náš život bude obrovské dobrodružství. Teď si spolu všichni řekneme: “Bůh mě stvořil pro svůj super plán.“
Když si povídáme a čteme o Božím lidu v Bibli, vidíme, že pro každého z nich měl Bůh svůj super plán. Bible vypráví nejen o klucích a mužích, ale i o holkách a ženách. Jedna žena se jmenovala Rút.
…Příběh s obrázky

Rút se ale stala jedna moc smutná věc, umřel jí její manžel. A umřel taky otec a bratr jejího manžela. Maminka jejího manžela se jmenovala Noemi a ta zůstala na živu. Noemi řekla Rút: “Rút, vrať se zpátky domů, ke své mamince a tatínkovi.” Ale Rút byla věrná kamarádka. Slíbila Noemi, že s ní zůstane. A tak se Noemi s Rút společně vydaly na cestu do nového domova do jiné země. Bůh měl pro Rút super plán. Rút ještě nevěděla, co ten super plán je, ale Bůh to věděl. Dal jí úžasný dar – Rút byla věrnou a dobrou kamarádkou. Bůh jí tak stvořil a i to bylo součástí jeho super plánu s Rút. I když Rút nevěděla, co s ní v cizí zemi bude, věřila Bohu. Bůh i tebe stvořil pro svůj super plán. Možná tě Bůh stvořil podobnou jako Rút. Možná ti dal jiný dar – třeba hezký úsměv nebo hodně síly. Bůh tě stvořil pro svůj super plán a s dary, které pro to potřebuješ. Všichni se postavíme a zakřičíme: “Bůh mě stvořil pro svůj super plán.“

http://lifekids.tv/lessons/god-made-me-for-a-reason/ruth-and-naomi/

 

8. MODLITBA V KROUŽKU S PLYŠOVÝM MAŇÁSKEM PEJSKA – Učitelé

Sedneme si do kroužku. Učitel vede děti k modlitbě.
Děti, mám tady pejska, pošlu ho kolem a s pejskem každý řekneme, jak se jmenuje náš nejlepší kamarád. Učitel řekne jméno svého nejlepšího kamaráda a pošle maňáska dítěti vedle. To si jej nasadí a zkusí říct jméno svého nejlepšího kamaráda. Rút byla super tím, že byla věrná kamarádka. Bůh měl pro ní super plán, Bůh má super plán i pro tebe. Bůh i tobě dal nějaké super dary nebo talenty. Poděkujeme teď v modlitbě Pánu Bohu, že má s námi svůj super plán.
Pane Bože, ukaž mi, prosím, svůj super plán. / Děkuju ti, Pane Bože, za tvůj super plán pro můj život.
Pane Bože, děkuju ti, že až vyrostu, budu moct pro tebe dělat super věci. / Pane Bože, prosím, pomoz mi být taky takový věrný kamarád jako byla Rút.
Učitel na závěr: Pane Bože, děkujeme ti. Jako jsi měl super plán s Rút, tak máš super plán i s námi. Prosím, ukazuj nám ho. Prosím, pomoz nám být tak věrnou kamarádkou jako byla Rút. Děkujeme ti. Amen.

9. VERŠ – 6 pěnových puzzle kostek/podložek, odměny – Učitel 2
3 pěnové puzzle spojíme za sebou a vedle položíme další 3 pěnové puzzle kostky. Děti si udělají dvojice a verš odskákají a odříkají ve dvojici. Učitel jim vždy slova pomáhá říkat. Po odskákání dvojice dětí dostane sladkou odměnu.
Březen: Jsem úžasně stvořen (CSP) Ž 139,14.
Leden/Únor: Všechno, co Bůh stvořil, je dobré. (1. Tm 4,4 ) EKU

11. VYRÁBĚNÍ – Náramky přátelství – Učitelé
Pomůcky: pěnová srdíčka, gumička, šablonka srdíčka, děrovačka
http://www.parents.com/blogs/goodyblog/2011/12/kid-crafts-how-to-foam-heart-friendship-bracelet-from-make-and-takes/

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s