Lekce

LEKCE – Bůh mě stvořil pro svůj super plán – Rút 2

Babicka_craftTéma: Bůh mě stvořil pro svůj super plán.
Hlavní myšlenka: Bůh měl super plán pro Rút. Rút byla věrná kamarádka a babička krále Davida. Bůh má super plán i pro mě.
Tato celá lekce je věnovaná babičkám a úctě k nim:)

Verš: Jsem úžasně stvořen (CSP) Ž 139,14
Kniha Rút

1. PŘIVÍTÁNÍ – přivítání s rolničkami (sklad) a písničkou „To je supr” – Učitelé
Pustí se písnička na CD, začne se zpívat a rozdávají se dětem rolničky. Pak učitel rolničky vybírá zpátky a ptá se: “Jak se jmenuješ rolničko?” Děti říkají svoje jména.

2. PRAVIDLA (KAŽDÉ DÍTĚ MÁ SVOU JMENOVKU SE 3 KOSTIČKAMI) – Učitel 2
Vysvětlíme dětem pravidla: pokud dítě zlobí, přijde o jednu ze tří kostiček, pokud přijde o všechny, zavoláme do nedělky rodiče dítěte, aby si dítě odvedli k sobě a ten den již zůstali na dospěláckém programu. Pokud je dítě hodné a zůstanou mu všechny 3 kostičky, dostane na konci programu nálepku.

3. SBÍRKA A ÚVOD DO TÉMATU – Hádanka, sbírka – Učitel 1
Pomůcky: pokladnička, 3 plyšoví medvídci, různě velcí, odměny z plast. krabice
Děti mám pro vás 1 hádanku. Tohle je medvídek Anička. Anička má maminku medvídka Marušku. A maminka Marušku se jmenuje medvědice Zora. Děti, jak se říká mamince maminky? Jak říkáte mamince maminky vy? … ano, je to babička. No a my jsme si minule začali povídat o jedné mladé ženě jménem Rút. Ale že by Rút byla babička? Čí by byla babička? To se dneska dozvíme, protože Bůh měl pro Rút super plán a má super plán i pro vás. Kdo z Vás má babičku? No vidíte, babičky jsou skvělé že a mají nás moc rády. Dnes můžeme Pánu Bohu poděkovat za svoje babičky. Můžeme mu za to poděkovat i tím, že mu dáme korunky do sbírky. Tyhle korunky se pak použijí na něco potřebného v církvi, třeba na nákup bonbónů, odměn a vyráběcích pomůcek pro vás.

4. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI FORMOU HRY – Učitel 2
Pomůcky: 4 čisté odpadkové koše (AR donese ze skladu) a míčky v kbelíku ze skladu, odměny
Nejdříve si řekneme a ukážeme 4 Nej. věci pomocí symbolů rukou:
1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem, 3. Ježíš za mně zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše.
Teď si zahrajeme házecí hru s míčky: Děti si stoupnou vedle sebe do řady, před ně se dají 4 koše. Na začátku řady je kbelík se 4 míčky. První dítě z řady si vezme jeden míček a snaží se ho hodit do prvního koše . Učitel napovídá a dítě po něm opakuje první nej. Věc a pak hodí míček do 1. koše. Pak si vezme 2. míček, po učiteli řekne 2. nej věc a hodí ho do druhého koše. Když první dítě dohází všechny míčky, je na řadě další dítě.

5. 3 CHVÁLY z CD – Učitelé

6. SVAČINA
Děti mají vlastní

7. Lekce – Rút – Učitel 1
Pomůcky: obrázky na počítači
Hlavní myšlenka: Bůh měl super plán pro Rút. Rút byla věrná kamarádka a babička krále Davida. Bůh má super plán i pro mě.
Ahoj děti. Bůh nás stvořil pro svůj super plán. Bůh má super plán pro každého z nás. Můžeme Bohu věřit, že jeho super plán pro náš život bude obrovské dobrodružství. Teď si spolu všichni řekneme: “Bůh mě stvořil pro svůj super plán.“ Minule jsme si začali povídat o 2 kamarádkách. Pamatujete si někdo, jak se jmenovaly?… Rút a Noemi.
Minule jsme si řekli, že se Rút stala jedna moc smutná věc, umřel jí její manžel. A umřel taky otec a bratr jejího manžela. Maminka jejího manžela se jmenovala Noemi a ta zůstala na živu. Noemi řekla Rút: “Rút, vrať se zpátky domů, ke své mamince a tatínkovi.” Ale Rút byla věrná kamarádka. Slíbila Noemi: “Noemi, zůstanu s tebou.” A tak se Noemi s Rút společně vydaly na cestu do nového domova do jiné země. Když tam ale dorazily, tak neměly nic k jídlu. Rút proto šla na pole sbírat obilí, aby si mohly upéct chleba. To pole, kde sbírala, patřilo mladému muži Boázovi. Boáz viděl, že je Rút pracovitá a věrná kamarádka Noemi. Viděl, že Rút byla dobrá žena, která milovala Boha , líbila se mu. Proto Boáz řekl: “Rút, vezmež si mě za manžela?” “Ano.” Řekla Rút. Bůh měl pro Rút super plán. Boží plán byl úžasný!!! Rút a Boáz měli syna, který byl tatínkem krále Davida. Možná to nevypadalo, že by Bůh měl pro Rút nějaký super plán, ale Rút se stala jednou z nejslavnějších žen v Bibli a stala se babičkou slavného velikého krále Davida. Bůh i tebe stvořil pro svůj super plán a s dary, které pro to potřebuješ. Všichni se postavíme a zakřičíme: “Bůh mě stvořil pro svůj super plán.“
Převzato z: http://lifekids.tv/lessons/god-made-me-for-a-reason/ruth-and-boaz/#sthash.FcqxLXJN.dpuf

8. MODLITBA V KROUŽKU S PLYŠÁKEM BABIČKY – Učitelé
Sedneme si do kroužku. Učitel vede děti k modlitbě.
Děti, mám tady medvědí babičku Zoru. I vy máte babičku, že? Naše babičky jsou úžasné, mají nás rády, učí nás skvělé věci a jsou to super kamarádky. Můžeme teď Pánu Bohu poděkovat za naše babičky. Já teď první poděkuju za svou babičku a pošlu medvídka Zorku dokolečka a vy poděkujete za svou babičku.
Pane Bože, ukaž mi, prosím, svůj super plán. / Děkuju ti, Pane Bože, za tvůj super plán pro můj život.
Pane Bože, děkuju ti, že až vyrostu, budu moct pro tebe dělat super věci. / Pane Bože, prosím, pomoz mi být taky takový věrný kamarád jako byla Rút. Pane Bože, děkuju ti za svou babičku, že mně má tak ráda. Učitel na závěr: Pane Bože, děkujeme ti. Jako jsi měl super plán s Rút, tak máš super plán i s námi. Prosím, ukazuj nám ho. Prosím, pomoz nám být tak věrnou kamarádkou jako byla Rút. Děkujeme ti. Amen.

9. VERŠ – 6 pěnových puzzle kostek/podložek, odměny – Učitel 2
3 pěnové puzzle spojíme za sebou a vedle položíme další 3 pěnové puzzle kostky. Děti si udělají dvojice a verš odskákají a odříkají ve dvojici. Učitel jim vždy slova pomáhá říkat. Po odskákání dvojice dětí dostane sladkou odměnu.
Březen: Jsem úžasně stvořen (CSP) Ž 139,14.
Leden/Únor:  Všechno, co Bůh stvořil, je dobré. (1. Tm 4,4 ) EKU

11. VYRÁBĚNÍ – Loutka babičky (dárek pro babičku) – Učitelé
Pomůcky: špejle, šablonky na čtvrtce, pastelky, nalepovací očička, malé knoflíčky, lepidlo Herkules, izolepa. Návod v AJ zde.
Nejdříve děti dostanou šablonky, ty si vybarví a ze zadní strany se tam izolepou přilepí špejle, nakonec si vyberou knoflíčky (5ks) a Herkulesem je tam nalepíme. Můžeme tam napsat: Děkuju ti babičko, jméno.

12. Opakovací hra pokud zbude čas – magnety na sloupu
Děti, řeknete, co Bůh popořadě stvořil, poskládáte magnetky o stvoření správně za sebou?

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s