Lekce

LEKCE: Bůh mě stvořil pro svůj super plán – David

David_GoliasTéma: Bůh mě stvořil pro svůj super plán.
Hlavní myšlenka: David věřil Božímu super plánu a proto měl odvahu. I ty můžeš věřit Bohu.
Verš: Jsem úžasně stvořen (CSP) Ž 139,14

1. PŘIVÍTÁNÍ – přivítání s rolničkami (sklad) a písničkou „To je supr” – Učitelé
Pustí se písnička na CD, začne se zpívat a rozdávají se dětem rolničky. Pak učitel rolničky vybírá zpátky a ptá se:
“Jak se jmenuješ rolničko?” Děti říkají svoje jména.

2. PRAVIDLA (KAŽDÉ DÍTĚ MÁ SVOU JMENOVKU SE 3 KOSTIČKAMI) – Učitel 2
Vysvětlíme dětem pravidla: pokud dítě zlobí, přijde o jednu ze tří kostiček, pokud přijde o všechny, zavoláme do nedělky rodiče dítěte, aby si dítě odvedli k sobě a ten den již zůstali na dospěláckém programu. Pokud je dítě hodné a zůstanou mu všechny 3 kostičky, dostane na konci programu nálepku.

3. SBÍRKA A ÚVOD DO TÉMATU – Hádanka o hasičích, sbírka – Učitel 1
Pomůcky: helma / maňásek Eman / postavička hasiče /hasičské auto, plastové auto,odměny z plast. krabice
Děti mám pro vás 1 hádanku. Teď vám předvedu jedno povolání, zkuste uhádnout, kdo to je (učitel začne houkat jako hasiči a dojede s vozíkem na nějaké místo a tam předvádí, že hasí). Děti, kdo to je? ….. ano, je to hasič. A hasiči překonávají strach a mají hooodně odvahy a hasí i když je to velmi nebezpečné. No a my se dnes dozvíme o jednom mladém odvážném muži, který byl vnuk Rút, o které jsme si minule povídali. Byl také moc odvážný a za chvíli uvidíte proč.
Už jste někdy viděli hasiče? Asi ano, že, tak můžeme Pánu Bohu poděkovat, že jako nás chrání hasiči před ohněm, Pán Bůh nás také chrání. Můžeme mu za to poděkovat i tím, že mu dáme korunky do sbírky. Tyhle korunky se pak použijí na něco potřebného v církvi, třeba na nákup odměn a vyráběcích pomůcek pro vás.

4. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI FORMOU HRY – Učitel 2
Pomůcky: pěnové puzzle, odměny
Nejdříve si řekneme a ukážeme 4 Nej. věci pomocí symbolů rukou:
1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem, 3. Ježíš za mně zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše.
Teď si zahrajeme běhací hru (na podlaze připravíme cestičku z poskládaných pěnových puzzle kostek tak, aby tam byly různé zatáčky, nejen rovně, děti po jednom běží a houkají: Děti, hasiči mají někdy těžkou cestu, aby se dostali k požáru a mají cestou hodně zatáček. Vy teď budete každý jako hasičské auto, budete houkat a přijedete k nám, tam si plácnete s učitelem a řeknete 1. nej věc (pak se dítě vrátí a běží 2. dítě, až se vystřídají všechny, běží znovu první a řekne 2. nej věc).

5. 3 CHVÁLY z našeho CD – Učitelé

6. SVAČINA
Děti mají vlastní

7. Lekce – David – Učitel 1
Pomůcky: šátek, obrázky na počítači
Bůh měl super plán pro Davida. David věřil Božímu super plánu a proto měl odvahu. I ty můžeš věřit Bohu.
Ahoj děti. Bůh nás stvořil pro svůj super plán. Bůh má super plán pro každého z nás. Můžeme Bohu věřit, že jeho super plán pro náš život bude obrovské dobrodružství. Teď si spolu všichni řekneme: “Bůh mě stvořil pro svůj super plán.“ Minule jsme si znovu povídali o ženě jménem Rút a také jsme si řekli, že se stala babičkou jednoho úžasného muže. Davida a o něm si povíme dneska. Když byl David mladý, pásl ovečky. David měl rád Boha a Bůh měl rád Davida. Bůh měl pro Davida velký plán, nejen pást ovečky. Protože David věřil Božímu plánu, tak byl moc a moc statečný. Ničeho se nebál. Za nějaký čas se země, kde David bydlel, Izrael, dostala do války. Všichni vojáci se ale báli, protože na straně nepřátel byl víte kdo?…. tááááákhle obrovský muž… obr Goliáš. A Goliáš se posmíval lidem i Pánu Bohu. David to už nemohl vydržet a proto šel za králem a řekl, že s obrem Goliášem bude bojovat sám. David věděl, že mu Bůh dá odvahu přeprat Goliáše. Odvaha je, když děláme věci, které vypadají děsivě. Všichni si společně zakřičíme: “Odvahu” Protože David pásl ovečky, tak jedinou zbraň, kterou měl byl prak a pár kamínků. Ale David se postavil proti obrovi s odvahou, protože věděl, že Bůh je s ním. Učitel si vezme šátek a točí s ním. David si dal do praku kamínek a rychle jím zatočil a pak hodil, fííííííííííí…. prásk rovnou do čela Goliáše. Goliáš se sklátil mrtvý na zem. Boží plán byl udělat z pasáčka oveček Davida velkého bojovníka. To ale nebylo všechno, nakonec se z Davida stal i král!!! Ani vy nezůstanete pořád dětmi. Když budete mít odvahu, Bůh vás v životě dovede k velkým věcem. Bůh i tebe stvořil pro svůj super plán. Všichni se postavíme a zakřičíme: “Bůh mě stvořil pro svůj super plán.
http://lifekids.tv/lessons/god-made-me-for-a-reason/david-and-goliath/#sthash.znRvcG87.dpuf

8. MODLITBA V KROUŽKU SE ŠÁTKEM – Učitelé
Sedneme si do kroužku. Učitel vede děti k modlitbě.
Děti, mám tady šátek z příběhu Davidovi. David použil prak, to je něco jako tento šátek a protože měl odvahu, tak se nebál a porazil obra Goliáše. David musel překonat strach z obra Goliáše. Děti, je něco, čeho se vy bojíte? …. Pošleme šátek dokola a každý řekne, čeho se bojí. Potom se každý modlí a prosí Pána Boha za odvahu, aby se nebál a mohl dělat to, k čemu ho Pán Bůh povolal. Nakonec se učitelé modlí za všechny. Např: Pane Bože, děkuju ti za tvůj super plán pro můj život. Pane Bože, věřím ti, prosím, pomoz mi mít odvahu, abych se nebál …tmy/myší/pavouků… a mohl dělat věci, ke kterým jsi mě povolal. Učitel na závěr: Pane Bože, děkujeme ti. Jako jsi měl super plán s Davidem, tak máš super plán i s námi. Pomoz nám ti věřit, a mít odvahu, abychom mohli dělat, to k čemu si nás povolal. Děkujeme ti. Amen.

9. VERŠ – 6 pěnových puzzle kostek/podložek, odměny – Učitel 2
3 pěnové puzzle spojíme za sebou a vedle položíme další 3 pěnové puzzle kostky. Děti si udělají dvojice a verš odskákají a odříkají ve dvojici. Učitel jim vždy slova pomáhá říkat. Po odskákání dvojice dětí dostane sladkou odměnu.
Březen: Jsem úžasně stvořen (CSP) Ž 139,14.
Leden/Únor:  Všechno, co Bůh stvořil, je dobré. (1. Tm 4,4 ) EKU

11. VYRÁBĚNÍ – Goliáš v ruličce (následně pomůcka pro hru) – Učitelé
Pomůcky: pastelky, izolepa, šablonky na papíru
Nejdříve děti dostanou šablonky Goliáš, ty si vybarví, podepíší a ze zadní strany se spojí izolepou.

12. Hra sestřelování Goliáše – Učitel 1
Pomůcky: míčky v průhledném košíku a kuželky, ruličky Goliáše vzniklé při vyrábění
Každé dítě má 3 míčky a snaží se sestřelit KUTÁLENÍM Goliáše v ruličce nebo jednu z kuželek. Vezme si 1 míček zakřičí ODVAHU a hodí míček, pak hází další míčky. Potom jde zkoušet házení další dítě.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s