Lekce

LEKCE – Den otců

tieTéma: Den otců = Tatínek tě má rád. Poslouchej ho.
Verš:  Cti svého otce i matku. Ex 20,12

1. PŘIVÍTÁNÍ – přivítání s rolničkami (sklad) a písničkou „To je supr” – Učitel 1

Pustí se písnička na CD, začne se zpívat a rozdávají se dětem rolničky. Pak učitel rolničky vybírá zpátky a ptá se: “Jak se jmenuješ rolničko?” Děti říkají svoje jména.

2. PRAVIDLA (KAŽDÉ DÍTĚ MÁ SVOU JMENOVKU SE 3 LEGO KOSTKAMI) – Učitel 2
Vysvětlíme dětem pravidla: pokud dítě zlobí, přijde o jednu ze tří kostiček, pokud přijde o všechny, zavoláme do nedělky rodiče dítěte, aby si dítě odvedli k sobě a ten den již zůstali na dospěláckém programu. Pokud je dítě hodné a zůstanou mu všechny 3 kostičky, dostane na konci programu nálepku.
Když máte někoho rádi, třeba tatínka, tak mu můžete dát dárek. Našemu nebeskému tatínkovi můžeme dát dárek tak, že dáme penízky do sbírky, to jsou penízky pro církev, jeho rodinu.

3. SBÍRKA A ÚVOD DO TÉMATU – Hledání obrázku tatínka, sbírka – Učitel 1
Děti, jsem ráda, že jste tady. Mám vás ráda. A víte, kdo vás má taky rád? To hned zjistíme. Tady někde v místnosti je ukrytých 8 kousků obrázku, na kterém najdeme téma dnešní nedělky. Hledání puzzle s obrázkem tatínka a dětí (před rozstříháním prosím vybarvit postavu tatínka, donesu šablonu). Děti najdou kousky obrázku, pak složí dohromady a hádají, kdo je na obrázku…tatínek). My teď můžeme poděkovat Pánu Bohu za svoje tatínky, že nás mají rádi a starají se o nás. Pán Bůh nás má také rád a stará se o nás. Můžeme mu poděkovat i tím, že mu dáme korunky do sbírky. Tyhle korunky se pak použijí na něco potřebného v církvi, třeba na nákup odměn a vyráběcích pomůcek pro vás.

4. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI – Jezdění vozíku s maňásky na “palubě” – Učitel 2
Pomůcky: vozík, maňásci, 4 židličky, 4 obrázky s nej. věcmi
Nejdřív ukážeme dětem 4 nej věci:
1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem. 3. Ježíš za mě zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše
Děti, jak jste dnes přijeli do církve a do nedělky? Koho přivezl tatínek autem? Hodně našich tatínků řídí auta. My si teď taky zahrajeme na takové tatínky a budeme řídit auto s dětmi a pojedem na 4 místa. Na každém místě je židlička s 1 ze 4 nej věcí. Tak zastavte, řekněte 1 nej věc podle obrázku a zase jeďte k další židličce.

5. 3 CHVÁLY – 3 CHVÁLY z CD – Učitelé

6. SVAČINA – děti mají vlastní

7. Lekce – Interaktivní lekce, děti sedí v kroužku, uprostřed je židlička a vedle ní plastová kytička – Učitelé
Pomůcky: míček, plastové kladívko, konévka, plastová kytička, dětská bible / Noe leporelo
Učitel: Děti, kdo má rád svého tatínka? Víte, že dneska mají svátek všichni tatínci? Wow. Naši tatínci nás mají moooooc rádi. Stejně jako náš nebeský Tatínek Bůh. Jak se pozná, že nás mají naši tatínci rádi?
– Tatínci nás vozí autem – Tatínci s námi jezdí autem a vozí nás. – každý si vezměte jako volant a ukažte mi, jak se řídí auto, jak tatínci řídí… děti ukáží.
– Tatínci kupují jídlo na papání – Dnes až přijedete domů z církve, tak se napapáte. Víte, kdo pořídil jídlo do ledničky. Někdy ho kupují tatínci. Taky spolu řekneme: Tatínku děkuju ti za jídlo.
– Tatínci si s námi hrají – Když se dnes napapáte, tak si možná s tatínkem budete hrát. Já teď dokola hodíme míček a budeme si házet, jako když si hrajeme s tatínky.
– Tatínci opravují věci – Možná, že se doma občas něco rozbije, ale tatínci se o to postarají a spraví to. Já teď pošlu dokola kladívko a vy si každý můžete zkusit bouchnout kladívkem do židličky, jako když ji opravujete, aby se na ní dobře sedělo.
– Tatínci se starají o zahradu – Možná máte někdo zahradu. Kdo z vás máte vedle domečku zahradu. Čí tatínek ji zalévá? Já teď pošlu konévku a vy můžete zalít kytičku uprostřed kruhu jako zalévají tatínci kytičky na zahradě. děti si posílají konévku a každý dojde zalít kytičku uprostřed kruhu.
– Tatínci si s námi čtou knížky a Bibli – No a až se večer napapáte, možná si budete číst s tatínky knížku, třeba dětskou bibli. Já teď pošlu dokola příběh o Noemovi z Bible a každý si jí může prohlédnout a poslat jí dál.
– Tatínci se s námi modlí – No a než jdeme spát tak se s námi tatínci třeba modlí. Modlíme se s nimi a říkáme dohromady: Tatínku, děkujeme ti za hezký den. Amen.

Děti vidíte, jak moc nás mají rádi naši tatínkové, my je proto posloucháme. Děti řekněte mi, jak můžeme poslouchat tatínka? Třeba …. učitel říká příklady situací a děti zkouší říkat co by udělaly – např. Uklízení, jít spát, jít se umýt, obléknout se atd…. Poslouchnout a něco nedělat – nesahat na horký sporák atd. Neprat se.
Máme taky maminku, I ta s námi dělá podobné věci a jí taky posloucháme.

8. VERŠ – podle Aktivity k procvičování veršů – Učitel 2
“Cti svého otce i matku.” Ex 20,12

9. VYRÁBĚNÍ A MODLITBA – Kravata pro tatínky – Učitelé
Pomůcky: čtvrtky, pěnové tvary, fixy, gumička, děrovačka, herkules, šablona kravaty
Dětem řekneme, že si vyrobíme dárek pro tatínka, kterým jim po nedělce dají. Děti dostanou šablonu šablonku kravaty z barevného papíru, na ní nalepí pěnové tvary herkulesem, pak se fixou může dopsat: “1” jako že tatínek je nejlepší. Nakonec se proděruje a postrčí gumička.
http://www.sturdyforcommonthings.com/2012/06/fathers-day-storytime/

MODLITBA
Řekneme dětem, aby si vzaly každý svou kravatu pro tatínka. Sedneme si do kroužku a každý nejdříve řekne, co se mu líbí na svém tatínkovi/co na něm má rád. Pak se udělá 2. kolečko a modlíme se. Děti mohu poděkovat za svého tatínka a požehnat mu. Učitel se modlí jako první, pak se modlí dítě vedle něho. Nakonec vše uzavře učitel. Např: Pane Bože děkuji ti za svého tatínka. Děkuji ti, že mě má rád. Pane, prosím požehnej mému tatínkovi dobrou prací. Prosím, ochraňuj ho…

10. Hra v případě potřeby a horka – picí štafeta – Učitel 2
Pomůcky: džbán, brčka, píšťalka
Děcka, co je teď za roční období? … Ano léto. A už se s vás někdo tento týden koupal? No vidíte, my se nebudeme koupat, ale protože je takové horko, zahrajeme si picí štafetu. (Jsou 2 družstva, každé má jeden džbán/velkou sklenici, a každé dítě dostane svoje brčko. Odstartuje se, dítě doběhne ke džbánu, tam pije dokud učitel nezapíská na píšťalku, jak zapíská, musí běžet zpátky a běží další dítě. Vyhrává to družstvo, které první vypije džbán/sklenici.

11. ODMĚNY – razítka na zvířátka

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s