Uncategorized

LEKCE – Poslušnost – Poslechnu jako Abraham

Abraham_pred_poTéma: Poslušnost – Poslechnu jako Abraham

Hlavní myšlenka: Poslechnu Boha, požehná mi.
Verš: Všechno, co Hospodin promluvil, budeme plnit a poslouchat. Exodus 24,7 (ČSP)
Čtení: Genesis 12, 1 – 5

1. PŘIVÍTÁNÍ – přivítání s rolničkami (sklad) a písničkou „To je supr” – Učitelé
Pustí se písnička na CD, začne se zpívat a rozdávají se dětem rolničky. Pak učitel rolničky vybírá zpátky a ptá se: “Jak se jmenuješ rolničko?” Děti říkají svoje jména.

2. PRAVIDLA (KAŽDÉ DÍTĚ MÁ SVOU JMENOVKU SE 3 LEGO KOSTKAMI) – Učitel 2
Vysvětlíme dětem stručně a jasně pravidla: pokud dítě zlobí, přijde o jednu ze tří kostiček, pokud přijde o všechny, zavoláme do nedělky rodiče dítěte, aby si dítě odvedli k sobě a ten den již zůstali na dospěláckém programu. Pokud je dítě hodné a zůstanou mu všechny 3 kostičky, dostane na konci programu nálepku.

3. ÚVOD DO TÉMATU A SBÍRKA – 2 hádanky s obrázky – Učitel 1
Pomůcky: batoh, krabice, odměny pro ty, kdo uhádnou hádanku (bonbóny)
Učitel:
– Děti, je to veliké, dává se do toho oblečení a nosí se to na zádech, když cestujeme, co je to? … (jako nápovědu ukáže učitel skutečný batoh) … děti hádají …batoh. Kdo to uhádl, dostane bonbón.
Všichni si společně řekneme batoh.
– Děti, je to velké, je to z papíru a dají se tam dát nejrůznější věci, co je to? (jako nápovědu ukáže učitel krabici) … děti hádají …krabice. Kdo to uhádl, dostane bonbón.
Všichni si společně řekneme krabice.
– Na co se kufry a krabice se používají? Kdy je potřebujeme? … děti hádají. Potřebujeme je, když se stěhujeme z jednoho domečku do nového domu nebo bytu. No v dnešním příběhu se taky někdo bude stěhovat, protože mu to řekl Bůh. Uvidíme, kdo to bude a jestli Pána Boha poslechl! My teď můžeme spolu poděkovat Pánu Bohu za to, že máme domeček nebo byt, kde můžeme bydlet. Můžeme Pánu Bohu poděkovat i tím, že mu dáme korunky do sbírky. Tyhle korunky se pak použijí na něco potřebného v církvi, aby byl tenhle Boží domeček hezký! Učitel vybere sbírku a pak se modlí.

4. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI FORMOU HRY – Učitel 2
Pomůcky: 4 plyšové kostky se 4 nej věcmi, 4 krabice
Nejdříve si řekneme 4 nej. věci pomocí symbolů rukou (ukážeme 4 kostky s obrázky 4 nej věcí):
1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem, 3. Ježíš za mně zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše.

Teď si zahrajeme stěhovací hru. Když se stěhuje, tak se do krabic musí uklidit i hračky. No a my budeme uklízet každou plyšovou kostičku do jedné ze 4 papírových krabic.
Děti se postaví na start na jeden konec místnosti, na start se položí kostka s 1. nej věcí. Asi doprostřed místnosti se postaví vedle sebe do řady 4 papírové krabice. První dítě si vezme kostku a běží ji uklidit (hodit) do 1. krabice, nejdřív řekne podle obrázku 1. nej věc z kostky a pak kostku hodí do krabice. Učitel donese kostku zpět na start a odstartuje a běží 2. dítě, i to řekne 1. nej věc a hodí kostičku do krabice. Až se vystřídají všechny děti u 1. krabice, tak se začíná po jednom znovu běhat k 2. krabici, ale tentokrát s 2. plyšovou kostkou s 2. nej věcí, atd.

5. 3 CHVÁLY z CD – Učitelé

6. Svačina
Děti mají vlastní svačinu.

7. Čůrací pauza pro všechny děti

8. Lekce – Abraham – obrázky – Učitel 1
Pomůcky: obrázky na počítači (výběr pár vhodných obrázků z Brick Testament)
Učitel (děti jsou okolo stolu):
Děti, ukažte mi obě uši. Co ušima děláme? … posloucháme. No a teď budeme ušima poslouchat příběh pánovi jménem Abraham. Všichni si společně řekneme: “Abraham” A teď si společně řekneme: „Poslechnu Boha, požehná mi!“
Učitel ukazuje obrázky: Jednou žil pán, který se jmenoval Abraham. Bůh miloval Abrahama. Jednou se mu Bůh ukázal a řekl mu: „Odejdi ze své země a z domu svého otce do země, kterou ti ukážu. Požehnám ti a tvé jméno bude velké!“ Pak Bůh vzal Abrahama ven před stan a řekl mu: „Spočítej všechny hvězdy na nebi, jestli můžeš. Vidíš, je jich hodně, tolik bude tvých potomků.“
Abraham Bohu uvěřil a důvěřoval mu, že ho povede do dobré země a že ho tam bude čekat dobrý život. Abraham udělal přesně to, co Bůh řekl a poslechl ho. Tak se Abraham připravil na cestu. Sbalil si všechny své věci. Do nové země s ním také cestovala jeho žena Sára a synovec Lot. Bůh Abrahamovi žehnal, tak jak řekl. Žehnal mu na cestě a také v nové zemi a nakonec mu dal spoustu oveček, dětí a věcí. Pán Bůh chce, abychom ho poslechli, když nám něco říká. Když ho poslechneme, požehná nám. Pojďme si společně říct: „Poslechnu Boha, požehná mi!“
Více na: http://lifekids.tv/lessons/i-can-obey/abraham-obeys/

9. HRA „SPOČÍTEJ HVĚZDIČKY“ – Učitel 2
Pomůcky: 10 měkkých hvězdiček na místě
Učitel: Děti, tak slyšeli jsme, že Bůh řekl Abrahamovi, že jeho potomků, tedy dětí a vnoučátek a pravnoučátek bude tolik jako hvězd. My tady máme také nějaké hvězdičky a zkusíme si je spočítat.
Na zemi dáme různě od sebe 10 hvězdiček, děti si udělají dvojice. Nejdříve jde první dvojice a všechny hvězdičky se snaží spočítat: 1- 2- 3- …. Pak jde další dvojice a také počítá (učitel může pomoci s počítáním). Až se vystřídají všechny děti, může se říct, že teď ve dvojicích všichni posbírají hvězdičky a donesou je učiteli.

10. MODLITBA V KROUŽKU S PLYŠOVOU HVĚZDIČKOU – Učitel 1
Děti, už jste se někdy stěhovali? Já jsem se stěhovala jednou v životě, před 7 lety, už jsem byla dospělá, chdila jsem na vysokou a věděla jsem, že je ten správný čas se osamostatnit a odstěhovat od rodičů. Nevěděla jsem jaké to bude. Byt byl prázdný a musel se nejdřív opravit. Ale Bůh měl se mnou svůj plán a teď po 7 letech bydlím v bytě se spoustou krásných věcí a taky s novým manželem Petrem. Bůh nám někdy třeba řekne, abychom se přestěhovali. Když ho poslechneme, požehná nám. Bůh řekl Abrahamovi, aby se přestěhoval a on ho poslechl. Abrahamovi Bůh požehnal tím, že mu dal hodně zvířátek, věcí a taky spoustu synů, vnoučátek a pravnoučátek. Že jich bude tolik jako hvězdiček na nebi.
Já vám teď pošlu hvězdičku a můžete říct, kolikrát jste se stěhovali. Pošle se hvězdička, děti říkají, jestli se už někdy stěhovaly a kolikrát.
Udělá se druhé kolo a poděkujeme Pánu Bohu, že nám žehná. Učitel začne, pak se modlí další dítě:
Pane Bože, děkujeme ti, že nám žehnáš, když tě posloucháme. Děkujeme ti za naše rodiče, domeček i bráchy a ségry. Pak se modlí v kroužku i ostatní děti. Nakonec se modlí učitel: Pane Bože, prosím tě, pomoz nám poslouchat tebe i rodiče. Děkujeme ti, že nám žehnáš a že nás máš rád.

11. VYRÁBĚNÍ – Abraham a hvězdy – UčiteléCraft_Abraham
Pomůcky: 8 šablon Abrahama, 8 modrých čtvrtek, pěnové hvězdičky, pastelky, nůžky
Před nedělkou: udělejte si 1 vzor
Během nedělky: každé dítě dostane 1 šablonku a tu si vybarví pastelkami. Učitel dítěti pak Abrahama vystřihne. Pak dítě dostane čtvrtku, na ní si nalepí Abrahama a pak hvězdičky. S některými dětmi můžeme zkusit hvězdičky počítat.
http://teachinglittleonesathome.blogspot.cz/2013/03/god-little-explorers-traveling-with-tent.html
12. VERŠ – podle Dokumentu Aktivity k procvičování veršů – Učitel 2
Verš: “Všechno, co Hospodin promluvil, budeme plnit a poslouchat. Exodus 24,7 (ČSP)


Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s