Lekce

LEKCE – Bůh je se mnou všude – Mojžíš a keř

20140926_093528Téma: Bůh je se mnou všude – Mojžíš 2 (Hořící keř)
Hlavní myšlenka: „Bůh je se mnou všude – i když jsem na poušti“
Verš: Hospodin, tvůj Bůh, bude s tebou všude. Jozue 1,9 (ČSP)
Čtení pro učitele: Exodus 3-4

1. PŘIVÍTÁNÍ – přivítání s rolničkami (sklad) a písničkou „To je supr” – Učitelé
Pustí se písnička na CD, začne se zpívat a rozdávají se dětem rolničky. Pak učitel rolničky vybírá zpátky a ptá se: “Jak se jmenuješ rolničko?” Děti říkají svoje jména.

2. 2. PRAVIDLA (KAŽDÉ DÍTĚ MÁ SVOU JMENOVKU SE 3 LEGO KOSTIČKAMI) – Učitel 2
Vysvětlíme dětem pravidla: pokud dítě zlobí, přijde o jednu ze tří kostiček, pokud přijde o všechny, zavoláme do nedělky rodiče dítěte, aby si dítě odvedli k sobě a ten den již zůstali na dospěláckém programu. Pokud je dítě hodné a zůstanou mu všechny 3 kostičky, dostane na konci programu nálepku.

3. ÚVOD DO TÉMATU A SBÍRKA – 2 hádanky s obrázky – Učitel 1
Pomůcky: 2 obrázky na místě, odměny pro ty, kdo uhádnou hádanku (bonbóny)
Učitel:
Děti i dneska pro vás máme 2 hádanky. Poslouchejte první:
– Děti, je to jako strom, ale je to menší, roste to u země. Má to větvičky, ale nemá to kmen. Co to je? (ukázat obrázek keře) … děti hádají …keř. Kdo to uhádl, dostane bonbón.
Všichni si společně řekneme keř.
– Děti, je teplé, někdy to i pálí, a má to plamínky, co to je? (ukázat obrázek ohně) … děti hádají …oheň. Kdo to uhádl, dostane bonbón.
Všichni si společně řekneme oheň
– No a představte si, že v dnešním příběhu z Bible se něco bude dít s keřem, ohněm a Mojžíšem. Uvidíme, jestli je Mojžíš pořád ještě miminko v košíku.
Děti, některé keře jsou moc hezké, mají květy a voní. Keře stvořil náš Pán Bůh. No a my mu teď můžeme za krásné keře. Můžeme Pánu Bohu poděkovat i tím, že mu dáme korunky do sbírky. Tyhle korunky se pak použijí na něco dobrého a potřebného v církvi, třeba na kreslení a papíry! Učitel vybere sbírku a pak se modlí.

4. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI FORMOU HRY – Učitel 2 
Pomůcky: 4 kostky s obrázky 4 nej. věcí, 4 umělé keře
Nejdříve si řekneme a ukážeme 4 Nej. věci pomocí symbolů rukou: 1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem, 3. Ježíš za mně zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše.
Teď si zahrajeme hru:
Děti stojí na jednom konci místnosti. Do 4 rohů dáme umělé keře a plyšovou kostku ke každému z nich. Děti po jednom běhají nejdřív k prvnímu keři, kde řeknou 1. nej. Věc (Bůh mě miluje), pak běží ke druhému keři, kde řeknou 2. nej. Věci atd. Až dítě oběhne všechny 4 keře a vrátí se do cíle, běží další dítě.

5. 3 CHVÁLY z našeho CD – Učitelé
Haleluja, všichni zpívají
Silný Bůh (Superman)
Pán Bůh je špička

6. Svačina
Děti mají vlastní svačinu.

7. Čůrací pauza pro všechny děti (jdeme se všemi dětmi na WC)

8. Lekce – Mojžíš a hořící keř – obrázky a scénka – Učitel 1
Pomůcky: prezentace na počítači – Prezentace v mailu, Romane, prosím vem si počítač!!!
Učitel (děti jsou okolo stolu):
Děti, ukažte mi obě uši. Co ušima děláme? … posloucháme. Děti, my jsme si na začátku říkaly, že v dnešním příběhu je Mojžíš, ale taky tam je nějaký keř a oheň. Ale co se tam stalo? To se teď dozvíme.
Bůh je veliký. Je všude tam, kde jste. Je všude s vámi. Všichni si spolu řekneme: „Bůh je se mnou všude.“ Minule jsem se dozvěděli o miminku Mojžíš. A dnes zjistíme, co bylo s tím miminkem dál. Všichni si řekneme: „Mojžíš.“
Pak si prosím vezmi počítač s obrázky a vyprávěj příběh:
Mojžíš se jako malé dítě dostal do královského paláce v Egyptě a vyrůstal tam jako princ. Když ale vyrostl, udělal zlou věc a utekl pryč z paláce i pryč ze země Egypt. Mojžíš utekl do pouště. Bůh měl ale Mojžíše pořád rád a byl s ním všude i na poušti. Poušť je místo, kde je hrozné horko a sucho. V té nové zemi si pak Mojžíš našel ženu a stal se pastýřem oveček. Jednou Mojžíš pásl své ovečky a uviděl něco straaaaaašně divného. Byl tam keř, celý v plamenech ohně, ale ten keř neshořel a pořád byl celý. Mojžíš věděl, že tohle může udělat jen Bůh! Z hořícího keře najednou uslyšel Boží hlas: „Mojžíši, jdi zpátky do Egypta. Jdi za velkým králem faraónem a řekni mu zprávu ode mě.“ Mojžíš ale řekl: „Faraón ani náš lid mě neposlechne, Bůh ho ale uklidnil, že jako je s ním v poušti, tak s ním bude i v Egyptě. Mojžíš poslechl Boží hlas a šel do Egypta, aby tam řekl Boží zprávu faraónovi. Bůh byl všude s Mojžíšem – i když byl na poušti. Bůh je také s námi všude, protože nás má všechny moc rád. Bůh k nám mluví. Všichni si společně řekneme: „Bůh je se mnou všude a mluví ke mně.“
http://lifekids.tv/lessons/god-is-always-with-me/the-burning-bush/

9. MODLITBA s vybarveným obrázkem pouště – Učitel 1
Sedneme si s dětmi do kolečka a ptá se dětí:
Děti, už vám někdy bylo takové horko a měly jste takovou žízeň, že se vám chtělo brečet? Tak si představte, že i v takovém horku s námi Bůh je a mluví k nám.
Kdo už někdy v takovém horku byl? Učitel se ptá dětí a posílá obrázek pouště… děti říkají.
Druhé kolo: Děti, poděkujeme Pánu Bohu, že je všude s námi, i když jsme třeba někde ve velkém horku a že s ním můžeme mluvit i tam. Učitel se první modlí:
Pane Bože, děkujeme ti, že jsi všude s námi a že s námi mluvíš. Amen. Nakonec se modlí znovu učitel.

10. VYRÁBĚNÍ – Hořící keř – Učitelé
Pomůcky: 8 šablonek keře na čtvrtce, pastelky, barevné hedvábné papíry – nastříhat na malé čtverce, lepidla (vše v církvi)
Před nedělkou: udělejte si 1 vzor
Během nedělky: každé dítě dostane šablonku s keřem, tu vybarví a pak si vezme čtverce hedvábných papírů, ty zmačká a pak je nalepuje lepidlem na keř.
http://artmangreg.blogspot.cz/2011/02/church-crafts.html

11. VERŠ – podle Aktivity k procvičování veršů – Učitel 2
Je to nový verš: Hospodin, tvůj Bůh, bude s tebou všude. Jozue 1,9 (ČSP)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s