Lekce

LEKCE – Bůh mě slyší a mluví se mnou – Chana děkuje

Modlitebni_domecekTéma: Bůh mě slyší a mluví se mnou – Chana děkuje
Hlavní myšlenka: „Bůh tě slyší, poděkuj mu.“
Verš: Volej ke mně a odpovím ti. (Jeremjáš 33:3 )
Čtení pro učitele: 1. Sam 1-2

1. PŘIVÍTÁNÍ – přivítání s rolničkami (sklad) a písničkou „To je supr” – Učitelé
Pustí se písnička na CD, začne se zpívat a rozdávají se dětem rolničky. Pak učitel rolničky vybírá zpátky a ptá se: “Jak se jmenuješ rolničko?” Děti říkají svoje jména.

2. PRAVIDLA (DÍTĚ MÁ SVOU JMENOVKU SE 3 LEGO KOSTKAMI) – Učitel 2
Vysvětlíme dětem stručně a jasně pravidla: pokud dítě zlobí, přijde o jednu ze tří kostiček, pokud přijde o všechny, zavoláme do nedělky rodiče dítěte, aby si dítě odvedli k sobě a ten den již zůstali na dospěláckém programu. Pokud je dítě hodné a zůstanou mu všechny 3 kostičky, dostane na konci programu nálepku.

3. ÚVOD DO TÉMATU S HÁDANKAMI, SBÍRKA – 3 hádanky s obrázky – Učitel 1
Pomůcky: obrázky, odměny pro ty, kdo uhádnou hádanku (bonbóny)
Učitel: Děti i dneska pro vás máme 3 hádanky na odměnu. Poslouchejte první:
– Děti, první hádanka je něco živého. Je to malé, roztomilé a brečí to. Co je to? (ukázat obrázek miminka) … děti hádají …miminko. Kdo to uhádl, dostane bonbón. Všichni si společně řekneme: „miminko.“
– Děti, co asi dělá člověk, který dělá tohle? Kleknout si a prosit s rukama. …prosit. Kdo uhádl, dostane bonbón. Všichni si společně řekneme: „prosit.“
– Třetí hádanka je tahle. Když o něco prosíte, třeba aby vám bráška nebo ségra půjčili hračku, co řeknete, když ji dostanete. Jaké kouzelné slovíčko? … Děkuji. Kdo to uhádl, dostane bonbón. Všichni si společně řekneme: „děkuji“
Minulou neděli jsme si poprvé povídali o paní Chaně a jak prosila Boha o miminko. No a dneska uvidíme, jestli ji Bůh slyšel a miminko jí dal.
Každý z nás, kdo tu dneska já má maminku. Třeba některá z vašich maminek za vás taky prosila, abyste se narodili. Proto teď můžeme poděkovat Pánu Bohu za naše maminka a že tu na světe jsme. Můžeme Pánu Bohu poděkovat i tím, že mu dáme korunky do sbírky. Tyhle korunky se pak použijí na něco potřebného v církvi, aby to tady v nedělce bylo hezké! Učitel vybere sbírku a pak se modlí.

4. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI FORMOU HRY – Učitel 2
Pomůcky: 4 papíry s nakreslenými 4 nej. věcmi, 4 polštářky
Nejdříve si řekneme 4 Nej. věci pomocí symbolů rukou (ukážeme 4 kostky s obrázky 4 nej věcí): 1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem, 3. Ježíš za mně zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše.
Ve 4 rozích místnosti jsou 4 polštářky, pod každým z nich je schovaný papír s 1 ze 4 nej věcí. Děti jsou na startu. První dítě má vybíhá a postupně běží od jednoho polštářku k druhému.
Děti, jsou tady schované 4 obrázky 4 nej. Věcí pod 4 polštářky, musíte všechny 4 polštářky najít a podívat se, jaký obrázek je pod nimi schovaný. Až ho najdete, musíte říct správnou nej věc podle obrázku a pak poběžíte k dalšímu polštářku.

5. 3 CHVÁLY z CD – Učitelé
Bible, to je Boží dopis
Father God created the world
Halelujah, všichni zpívají

6. Čůrací pauza pro všechny děti (jdeme se všemi dětmi na WC)

7. Svačina
Děti mají vlastní svačinu.

8. Lekce – Chana děkuje za syna – Učitel 1
Pomůcky: Příběh na počítači, str. 3-9,
Učitel (děti jsou okolo stolu): „Bůh tě slyší, poděkuj mu.“
Děti, ukažte mi obě uši. My máme uši, že? Každý z nás má uši a víte, kdo taky má uši?
Pán Bůh. Uvidíme, co se o tom, jak Bůh poslouchá, dozvíme v dnešním příběhu.
Minule jsme se dozvěděli, že manželé Elkán a Chana neměli miminko. Chana byla moc moc smutná. Když byli v chrámu, Chana plakala, modlila se a říkala Bohu:
„Hospodine, jestliže si na mě vzpomeneš a dáš mi miminko, syna, dám ti ho do služby, aby ti sloužil.“
Tohle všechno pozoroval jeden kněz a Boží muž, Elí. Přišel za ní a řekl jí:
„Jdi v pokoji! Ať ti Bůh Izraele dá to, o co jsi ho prosila.“
A za rok se stalo, že Chana otěhotněla a narodilo se jí miminko. Syn Samuel. Chana měla velikou radost a volala: hurááááá!!! … děti zavoláme spolu huráááá!!!
Pán Bůh Chanu slyšel a odpověděl. Pomohl jí a dal jí miminko Samuele. Děti, řekneme si společně: Samuel! A víte co udělala Chana? Když byl chlapec Samuel větší kluk, odvedla ho do chrámu a tam poděkovala Bohu a splnila svůj slib. Chana řekla: „Děkuju ti Pane Bože.“ Děti, řekneme si společně:„Děkuju ti Pane Bože.“ A jaký byl Chany slib Bohu? Pamatuje si někdo, co Chana řekla?… Chana řekla: „Bože, dám ti syna do služby, aby ti sloužil.“ A tak chlapec Samuel začal pracovat a sloužit s kněžem Elím v chrámu. Chana byla moc vděčná a splnila svůj slib Bohu. Děti, Bůh Chanu slyšel, dal jí syna, o kterého ho Chana prosila. A Chana mu za to poděkovala. I nás Pán Bůh slyší, když k němu voláme a pomáhá nám. My mu za to můžeme poděkovat. Všichni si spolu řekneme: „Bůh tě slyší, poděkuj mu.“

9. MODLITBA s bonbóny, modlitební kartičky – Učitel 1
Sedneme si do kolečka. Učitel má pytlíček bonbónů (1. kolo) a modlitební kartičky (2.kolo).
1.kolo:
Děti, jaké je kouzelné slovíčko, které jsme dnes na začátku nedělky říkaly? … děkuji.
Dejte si před sebe ruku a já vám teď každému do ruky dám jeden bonbón. Až ho dostanete, tak si každý zkusíte říct „děkuji“ a pak ho můžete sníst. (učitel rozdá bonbóny, děti děkují a sní je).
Děti, krásně jste mi poděkovali. Takhle krásně můžeme poděkovat i rodičům, bráchům anebo ségrám.
2. kolo (POZOR, ŘEKNĚTE DĚTEM, AŤ JSOU NA MODLITEBNÍ KARTIČKY OPATRNÉ, ŽE JE BUDOU LEPIT)!!!:
Teď spolu můžeme poděkovat také Pánu Bohu. Dejte si před sebe ruku a já vám každému dám 1 obrázek. Pak si obrázky ukážeme, řekneme si, co na nich je a poděkujeme spolu za ty věci a lidi Pánu Bohu. První děkuje učitel. Pak každé dítě říká, co má na obrázku a modlí se (děkuje za to Bohu). Nakonec se modlí učitel.

10. VYRÁBĚNÍ – Modlitební kartičky na magnetu – Učitelé
Pomůcky: 10 modlitebních kartiček, lepidlo, magnety, barevné čtvrtky
Před nedělkou: udělejte si 1 vzor
Během nedělky: Děti dostali při modlitbě jsou kartičku. Teď dostanou barevnou čtvrtku a na ni si nalepí svou kartičku. Učitelé dětem pomohou si kartičku podepsat a také tam napíšou např. „Díky Bože za rodiče“ / „Díky Bože za náš domeček:“ …podle obrázku na kartičce.
Nakonec se na zadní kartičku dá nalepovací magnet.

11. VERŠ – podle Aktivity na procvičování veršů – Učitel 2
Verš: Volej ke mně a odpovím ti. (Jeremjáš 33:3 )

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s