Lekce

LEKCE – Narodil se nám Ježíš, Zachránce

20141207_124912Téma: Narodil se nám Ježíš, náš zachránce!
Hlavní myšlenka: Narodil se nám Ježíš, náš zachránce!
Verš: Dnes se vám narodil Spasitel. (Lukáš 2,11) 

1. Přivítání s rolničkami a písničkou „To je supr” – Učitelé

Pustí se písnička na CD, začne se zpívat a rozdávají se dětem rolničky. Pak učitel rolničky vybírá zpátky a ptá se: “Jak se jmenuješ rolničko?” Děti říkají svoje jména.

2. ÚVOD DO TÉMATU SE SCÉNKOU, SBÍRKA – Učitelé
Spacák, čepice, dudlík(?), plyšové miminko, jesličky a seno
První učitel hraje brečící miminko – s dudlíkem a ve spacáku – druhý hraje rodiče a snaží se miminko uchlácholit, ale nejde to, začne hledat kočárek na ukolébáni a ptá se postupně dětí, zda neviděly někde kočárek. Nakonec „dá“ dítě do postýlky (matrace) a řekne dětem:
Dnes si povíme také o jednom miminku (ukáže plyšové miminko). Jeho narozeni někdo ohlásil, kdo to byl? Vzpomínáte si z minula? …anděl (ukáže anděla). A jak se to miminko jmenovalo? Víte to někdo? … Ježíš
Ano, to miminko bylo Ježíš a když se narodilo, taky jeho rodiče ho neměli kam jinam dát, než do jesliček se suchou travou (dáme plyšové miminko do jesliček se senem). My teď spolu můžeme poděkovat za miminko Ježíše, že se nám narodil, aby nás zachránil. Můžeme poděkovat Bohu za to, že nám poslal ho poslal, že nám poslal svého syna. Poděkovat mu můžeme i tím, že mu dáme korunky do sbírky. Tyhle korunky se pak použijí na něco potřebného v církvi, aby to tady v nedělce bylo hezké! Učitel vybere sbírku a pak se modlí.

3. PRAVIDLA (DÍTĚ MÁ SVOU JMENOVKU SE 3 LEGO KOSTKAMI) – Učitel 1
Vysvětlíme dětem stručně a jasně pravidla: pokud dítě zlobí, přijde o jednu ze tří kostiček, pokud přijde o všechny, zavoláme do nedělky rodiče dítěte, aby si dítě odvedli k sobě a ten den již zůstali na dospěláckém programu. Pokud je dítě hodné a zůstanou mu všechny 3 kostičky, dostane na konci programu nálepku.

4. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI FORMOU BĚHACÍ HRY – Učitel 2
Pomůcky: 4 druhy barevných papírů, rozstříhá se na kartičky a na každou barvu se nakreslí vždy 1 ze 4 nejdůležitějších věcí
Děti nejdříve si zopakujeme 4 nej věci. Všechny 4 nej věci si teď spolu řekneme:
1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem, 3. Ježíš za mně zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše.
Abychom si 4 nej věci zapamatovali, zahrajeme si teď spolu 1 běhací hru.
Všechny děti si stoupnou na start a v misce jsou tam 4 druhy barevných kartiček a na nich je vždy 1 obrázek nej. Věci. Uděláme si řadu, první dítě si vytáhne kartičku a řekne její barvu (např. Modrá) pak poběží na druhý konec místnosti, kde jsou 4 talíře s 4 různými barvami kartiček. Vybere kartičku stejné barvy jakou má a řekne nej. Věc na ní nakreslenou. Dítě s oběma kartičkami běží zpět na start a po něm běží druhé dítě.
Pozn: Lze dělat i po dvojicích, pokud bude hodně dětí (běžely by pak 2 děti spolu s 1 kartičkou). Učitel vždy nejdříve dětem ukáže, jak mají hru dělat.

5. 3 CHVÁLY z našeho CD – Učitelé
Pán Bůh je špička
Hosana
Ať si velký nebo malý 

6. Čůrací pauza pro všechny děti (jdeme se všemi dětmi na WC)

7. Svačina – Děti mají vlastní svačinu.

8. Lekce – Biblický příběh – Narodil se nám Ježíš, náš zachránce! – Učitelé
Pomůcky: fotky (AR donese vytištěné), příběh v aplikaci Bible App.
Nejdříve ukázat foto, pak příběh:
Adél: Děti, tady vám ukážu 1. fotku (těhotná maminka s rodinou). Víte, kdo to je? … např. Šárka, maminka Elišky. A proč má, děti, tak velké břicho? … děti říkají….
Uvnitř bříška je, děti, miminko. A když přijde ten správný čas, miminko se narodí a tradáááá
(ukázat 2. obrázek s miminkem). Děti, víte, kdo to je? …. děti říkají…. To je Eliška jako miminko!
Když bude mít maminka miminko, často ji tuhle důležitou zprávu ohlásí pan doktor, který řekne: Maminko, budete mít miminko. Jedné mamince, Marii, ale o miminku neřekl doktor, ale anděl. Děti už víte, co anděl Marii řekl? …. děti hádají… ano, řekl jí, narodí se ti Spasitel, Ježíš.

Teď se podíváme na obrázky o tom, jak se to stalo (prezentace na počítači, učitel odvypráví, děti si to zkoušejí).

9. MODLITBA s hračkou miminka – Učitel 1
Pomůcky: hračka miminka
Děti sedí v kroužku. Začíná se modlit učitel, pak pošle panenku dál a děti každé opakuje stejnou modlitbu: Pane Bože, děkuju ti, že se nám narodil Ježíš.

10. VERŠ s podložkami a andělskými křídly – Učitel 2
Verš: Dnes se vám narodil Spasitel. (Lukáš 2,11)
Za sebe se dá 7 velkých podložek, děti si stoupnou do řady. První půjde první dítě s křídly a odskáče („odlétá“) verš s andělskými křídly, pak půjde 2. dítě (křídla se předají).

11. VYRÁBĚNÍ – Ozdoba s Ježíškem na vánoční stromeček – Učitelé
Pomůcky: 10 šablonek hvěz z žl. čtvrtky, nastříhaný žlutý bar. Papír jako seno, nastříhaných 10 koleček jako hlavička, nastříhané ubrousky jako peřinka, třpytky, děrovačka, mašička na zavěšení, herkules
Před nedělkou: připravíme si všechny šablonky a 1 vzor
Během lekce: děti dostanou šablonku, na ni si nalepí seno, hlavičku a peřinku. Nakonec s pomocí učitele udělají třpytky a provlékne se mašlička na závěs a podepíše se zezadu. Lze napsat verš:
Dnes se vám narodil Spasitel. (Lukáš 2,11)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s