Lekce

LEKCE – Ježíš se připravil na práci pro Boha – OPAKOVÁNÍ

PovolaniTéma: Ježíšova příprava na službu – OPAKOVÁNÍ
Hlavní myšlenka: Ježíš se připravil na práci pro Boha. Připrav se taky.
Verš: Musím být tam, kde jde o věc mého Otce. Lk 2,49

1. Přivítání s rolničkami (sklad) a písničkou „To je supr” – Učitelé
Pustí se písnička na CD, začne se zpívat a rozdávají se dětem rolničky. Pak učitel rolničky vybírá zpátky a ptá se: “Jak se jmenuješ rolničko?” Děti říkají svoje jména.

2. PRAVIDLA (NOVÝ SEMAFOR) – Učitel 2
a) Otázka: Děti, víte co je semafor? Kde semafory jsou?
b) Vysvětlíme dětem stručně a jasně nová pravidla: Každé dítě má svůj kolíček s obrázkem a jménem. Všichni začínáme na zeleném světle semaforu se smilíkem. Když dítě zlobí, posune se o jednu barvu na semaforu nahoru na oranžovou s trochu zamračeným smilíkem (oranžová barva = varování). Když dál zlobí, posune se na červenou barvu s úplně zamračeným smilíkem (červená barva = stop). Pokud dítě zlobí potřetí, zavolají se rodiče a odvedou si dítě na zbytek doby na dospělácké shromáždění a dítě se již ten den nemůže do nedělky vrátit. Pokud je dítě hodné a zůstane na zelené barvě semaforu, dostane na konci programu nálepku.

3. ÚVOD DO TÉMATU S HROU, SBÍRKA – Učitel 1
Pomůcky: 10 kartiček s povoláními
Děti, tady někde v místnosti je schovaných 10 kartiček, teď je zkusíme všechny najít a dáme je doprostřed. … děti je hledají, až je najdou, učitel se ptá:
Děti, co je to za práci, kdo to je?….děti říkají názvy povolání.
Děti, víte už někdo, kým byste chtěli být, až budete velcí? … děti říkají…
Děti, a co byla práce Ježíše, co bylo Jeho povolání? …
Ježíšovi Bůh řekl, že jeho práce je, aby za nás zemřel a zachránil nás.
Bůh řekne i každému z vás, co bude vaše práce.
My teď spolu můžeme poděkovat Bohu, že nám říká, co je naše práce, co máme dělat. Poděkovat mu můžeme i tím, že dáme Pánu Bohu korunky do sbírky. Korunky se pak použijí na věci tady v nedělce, třeba se koupí nálepky, odměny nebo barevné papíry.

4. 3 CHVÁLY z našeho CD – Učitelé
Ať si velký nebo malý
Bible, to je Boží dopis 
Pán Bůh je špička

5. Čůrací pauza pro všechny děti (jdeme se všemi dětmi na WC)

6. Svačina – děti mají vlastní

7. Lekce – Ježíš se připravil na práci pro Boha. Připrav se taky. – Učitelé
Pomůcky: Batoh, tužka, sešit, obrázky 12-letý Ježíš v chrámě, PARUKA, bílý plášť, špachtle, stetoskop, kufřík, čokoláda, diplom (jen vzor), OBRÁZKY Z LEKCE KŘEST A POKUŠENÍ
Jdeme ke dveřím místnosti a ptáme se:
Děti, co je tohle za práci? (ukážeme kartičku s doktorem).
My tady dneska máme Riswanti a teď si představte, že by se Riswanti chtěla stát paní doktorkou. Dělejte teď všechno jako Ris, a kdo první uhádne, kam Riswanti jde a co tam dělá?
Riswanti si bere batoh na záda a jde ke stolečku, vytáhne blok a píše. Hlásí se a zapisuje si. Ptáme se dětí: “Děti, kde je Ris, co dělá? … je ve škole a učí se. Ano, když se chce někdo stát doktorem, musí se to nejdřív naučit. I Ježíš, když se chtěl naučit věci pro práci pro Boha. Musel se to nejdřív naučit. Kdo si vzpomene, kam Ježíš šel, když mu bylo 12 let? …ano, do chrámu, tam se učil. Děti, kde se učíme o Bohu my? …. v církvi. Ano
PARUKA – Děti a když se Riswanti už všechno naučila, dostane ve škole na oslavě, kde je hodně lidí, diplom. Je to veřejná oslava, že už je Ris připravena na to byt paní doktorka a může začít pracovat. …. Adél předá Ris doktorský plášť, stetoskop, špachtli, diplom. Adél potřese ruce Ris i všem dětem.
Děti, víte, co byla byla veřejná oslava toho, že je Ježíš připravený na práci pro Boha a službu lidem?
… Dal se pokřtít. A kdo si vzpomene, jaký pták na Ježíše sestoupil? …. holubice? A co ta holubice znamenala? … Bůh tím všem ukázal, že Ježíš je Boží syn.
Ris chce poděkovat paní učitelce a dá jí čokoládu, ale paní učitelka jí zapomene a odejde pryč (AR vyjde z místnosti, vrátí se bez paruky). Ris má pokušení si čokoládu vzít a sníst ji sama. Děti, co Ris asi udělá? Co myslíte? … děti říkají. … Ris zvládne pokušení a poběží za paní učitelkou a čokoládu jí vrátí.
Děti, zažil i Ježíš nějaká pokušení? Kde? Kdo ho pokoušel? … ďábel…. Co mu říkal? …Ježíš to zvládl. A pak šel a začal dělat práci pro Boha, říkat jim o Bohu, sloužit jim, ale to se dozvíme příští týden.
Kdo umí napočítat do 5? Pojďte, napočítáme spolu: 1-2-3… A teď děti počítejte pomalu se mnou a ještě jednou si zopakujem, co je to příprava na práci od Boha. 1 – slyšet od Boha, jaká je moje práce. 2 – Učit se a chodit do církve, 3 – dát se pokřtít, 4 – zvládnout pokušení, 5. – jít pracovat.

8. VERŠ skákání s batůžkem (půjčíme si jeden od dětí) – Učitel 2
Verš: Musím být tam, kde jde o věc mého Otce. Lk 2,49
Pomůcky: stopy (už hotové)
Po podlaze v místnosti je z minula nalepených 7 stop. Děti skáčou po jednom, první dítě dostane baťůžek a s ním odskáče verš (1 stopa = 1 slovo z verše). Po odskákání dostane dítě odměnu. Pak jde další dítě. „Děti, jako první Ris šla do školy a Ježíš do chrámu. My chodíme s baťůžkem do církve, teď si proto zaskáčeme s baťůžkem jako do církve.“

9. MODLITBA s kartičkami – Učitel 1
Děti sedí v kroužku a učitel má kartičky. Děti, já jsem paní učitelka v církvi. Bůh mi to dal na srdce, tak to dělám. I vám ukáže, co máte pro něho dělat. Tak, jak to ukázal a řekl Ježíši, tak jak to ukázal a řekl mě. Děti, ukažte mi, která kartička se vám líbí, jakou práci byste chtěli dělat, až budete velcí? Tak teď se spolu pomodlíme, ať vám Bůh řekne, jakou práci máte dělat a kým máte být.
Např.: Pane Bože, prosím tě, pomoz mi se stát paní učitelkou v církvi…. prosím, řekni mi, kým mám být.
Nakonec se modlí učitel: Pane Bože, prosím tě, říkej nám, co máme pro tebe dělat.

10. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI FORMOU BĚHACÍ HRY – Učitel 1
„A jednu práci už nám všem Bůh řekl, že máme dělat. Máme všem okolo říkat o Ježíšovi, jeho lásce a tom co pro nás udělal, že za nás zemřel a to jsou 4 nej. Věci.“ Děti nejdříve si zopakujeme 4 nej věci. Všechny 4 nej věci si teď spolu řekneme:
1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem, 3. Ježíš za mně zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše.
Abychom si 4 nej věci zapamatovali, zahrajeme si teď jednu hru.

11. VYRÁBĚNÍ – Balonek s čísly a úsměvem z lékařských rukavic, 10ks, fixy – Učitelé

https://eldersparks.wordpress.com/2011/05/27/flickering-embers-part-1-the-hospital/

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s