Lekce

LEKCE – Ježíš je největší dárek

jezis_je_nejvetsi_darekHlavní myšlenka: Ježíš je největší dárek ze všech. Přijmi ho.
Verš: Dnes se vám narodil Spasitel. (Lukáš 2,11)

1. Přivítání s rolničkami a písničkou na CD „To je supr” – Učitelé

2. PRAVIDLA SEMAFOR – Učitel 2
a) Otázka: Děti, víte co je semafor? Kde semafory jsou?
b) Vysvětlíme dětem stručně a jasně nová pravidla: Každé dítě má svůj kolíček s obrázkem a jménem. Všichni začínáme na zeleném světle semaforu se smajlíkem. Když dítě zlobí, posune se o jednu barvu na semaforu nahoru na oranžovou s trochu zamračeným smajlíkem (oranžová barva = varování). Když dál zlobí, posune se na červenou barvu s úplně zamračeným smajlíkem (červená barva = stop). V tom případě jde na 3 minuty na hanbu na židli do rohu. Pokud dítě zlobí potřetí, zavolají se rodiče a odvedou si dítě na zbytek doby na dospělácké shromáždění a dítě se již ten den nemůže do nedělky vrátit. Pokud je dítě hodné a zůstane na zelené barvě semaforu, dostane na konci programu nálepku.

3. ÚVOD DO TÉMATU S DÁRKEM – Učitel 1
Pomůcky: Dopředu se připraví dárková vánoční krabice s mašlí, uvnitř je nalepený obrázek jesliček, lze zvoneček
U: Děti, představte si, že na Štědrý den pod stromečkem najdete nejkrásnější dárek s nejkrásnější mašlí, bude na něm vaše jméno, nebo váš obrázek a vy budete vědět, že ten dárek je od maminky. Zazvoní zvoneček a bude čas otevírání dárků. Co s tím dárkem uděláte? … Vezmete ho, rozbalíte a otevřete ho, že?
A představte si, že by někdo ten dárek vzal, vrátil pod stromeček a řekl: Ne, mami, dík, já to nechci. Nech si ho. To je hloupost, že? Ale představte si, že my na Vánoce od Boha dostáváme ten největší dárek, ale někdo ho nepřijme a řekne: Ne, nechci. To je veliká škoda, že? Ale my ho dneska můžeme přijmout. Co ten největší dárek od Boha je? … děti mohou hádat… To se za chvíli dozvíme.

4. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI FORMOU VÁNOČNÍ HRY – Učitel 2
Pomůcky: plastové ozdoby na stromeček čtyř barev, kolíčky, vánoční CD, 4 plyšové kostky se 4 nej věcmi
Děti nejdříve si zopakujeme 4 nej věci. Všechny 4 nej věci si teď spolu řekneme:
1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem, 3. Ježíš za mně zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše.
Abychom si 4 nej věci zapamatovali, zahrajeme si teď spolu jednu vánoční hru:
(Udělá se 1 papír, kde se každá nejdůležitější věc nakreslí jednou barvou podle barvy ozdoby, např. Bůh mě miluje – srdíčko – bude červeně = červená ozdoba). Všechny děti si stoupnou na start a v košíku jsou všechny vánoční ozdoby, vedle budou kolíčky.
Učitel: Děti, kdo už máte doma ozdobený stromeček? No a my si jeden teď ozdobíme tady spolu.
Adél bude „vánoční stromeček“. Uděláme si řadu, první z vás si vytáhne 1 ozdobu a řekne její barvu (např. Červená a řekne jednu ze 4 nej věcí podle té barvy), pak poběží na druhý konec místnosti, kde je druhý učitel jako „vánoční stromeček“. Doběhnete k ván. stromečku a kolíčkem připevníte ozdobu. Pak běžíte zpět a jde další. (Učitel vždy nejdříve dětem ukáže, jak mají hru provést.)

5. 3 CHVÁLY Z CD – Učitelé
Hallelujah, všichni zpívají
Hosana
Ať si velký nebo malý

6. Čůrací pauza (jdeme se všemi dětmi na WC)

7. Svačina
My si za chvíli pustíme příběh, kde bude vánoční dort. Teď mi ještě jednou řekněte, jaký nejkrásnější dárek byste chtěli letos o Vánocích pod stromečkem dostat vy?

8. Lekce – Největší dárek – Učitel 1
Pomůcky: Hermie a vánoční dort (ukázka – 8min), dárek s obrázkem Jesliček
Po videu se vezme vánoční krabice s mašlí, uvnitř je nalepený obrázek s jesličkami.
Děti, tak je čas rozbalit dárek. Co to asi bude? …Ano, jsou tu jesličky s Ježíšem. Ježíš je ten největší dárek, který nám Bůh dal. Protože Ježíš nezůstal miminko, ale vyrostl a šel na kříž, zemřel za naše hříchy a zachránil nás a proto můžeme jednou jít do nebe. Řekneme si spolu: Ježíš je ten největší dárek ze všech.

9. MODLITBA s dárkem – Učitel 1
Pomůcky: krabice s dárkem, děti sedí v kroužku.
Děti, každý z vás jste mi při svačině řekl dárek, který byste chtěli dostat, jako je: … to všechno jsou hezké věci, ale jsou to jen věci. Dárek, který nám dal Bůh, není věc, je to Ježíš, jeho syn a je to ten největší dárek za všech.
1.kolo: První se modlí učitel, pak pošle dárek dál a děti se modlí takto: Pane Bože, děkuju ti, že si nám dal Ježíše, ten největší dárek ze všech.
2.kolo: Víte, abychom měli dárek, musíme ho nejdřív přijmout a rozbalit. A abychom měli Ježíše, musíme ho nejdřív přijmout do srdíčka. Chtěl byste ho někdo z vás přijmout do svého srdíčka? … modlitby za konkrétní děti, které se přihlásí.

10. VERŠ s dárkovou krabicí – Učitel 2
Verš: Dnes se vám narodil Spasitel. (Lukáš 2,11)
Po podlaze v místnosti se dá za sebou 7 puzzle kostek, děti si stoupnou do řady. První dítě dostane dárkovou krabici a skáče z jedné kostky na druhou a říká slova z verše, pak jde další dítě (krabici dostane druhé dítě).

11. VYRÁBĚNÍ – Ozdoba na stromeček s jesličkami – Učitelé
Pomůcky: 12 šablonek, pastelky, lepidla, 12 srdíček ze čtvrtky, mašle na zavěšení, děrovačka
Každé dítě dostane 1 šablonku, tu si podle barev vybarví, pak dostane 1 srdíčko, tam si vybarvenou šablonku nalepí, učitel pomůže proděrovat a nakonec se provlékne stuha na zavěšení.
Před nedělkou: připravíme 1 vzor

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s