Lekce

LEKCE – Ježíš křísí děvčátko

10_preschool_jairus_1920Téma: Vzkříšení Jairovy dcery
Hlavní myšlenka: Jen Ježíš je silnější než smrt
Verš: Ježíš mu řekl: „Já jsem ta Cesta, Pravda i Život. J 14,6
Marek: 5:21-43

1. Přivítání s písničkou na CD „Pán Bůh nám to dal” – Učitelé

2. PRAVIDLA SEMAFOR – Učitel 2
a) Otázka: Děti, víte co je semafor? Kde semafory jsou?
b) Vysvětlíme dětem stručně a jasně nová pravidla: Každé dítě má svůj kolíček s obrázkem a jménem. Všichni začínáme na zeleném světle semaforu se smilíkem. Když dítě zlobí, posune se o jednu barvu na semaforu nahoru na oranžovou s trochu zamračeným smilíkem (oranžová barva = varování). Když dál zlobí, posune se na červenou barvu s úplně zamračeným smilíkem (červená barva = stop). V tom případě jde na 3 minuty na hanbu na židli do rohu. Pokud dítě zlobí potřetí, zavolají se rodiče a odvedou si dítě na zbytek doby na dospělácké shromáždění a dítě se již ten den nemůže do nedělky vrátit. Pokud je dítě hodné a zůstane na zelené barvě semaforu, dostane na konci programu nálepku.

2. ÚVOD DO TÉMATU S LEZENÍM V TUNELU – Učitel 1
Pomůcky: deka, 3 stoly, něco jako poklad (může to být sladkost nebo půjčená hračka), baterka?, něco jako rušivé zvuky, které se budou pouštět.
Smyslem této aktivity je nechat si děti vyzkoušet, že někdy, když chceme poklad či něco vzácného, je třeba se snížit i na kolena a nedat na ruch okolo. Samotné provedení lze různě.
Děti, vyzkoušeli jsme si, že když chceme něco vzácného, tak třeba musíme jít na kolena a nenechat se rušit hlukem nebo lidmi okolo.
V dnešním příběhu se s Ježíš setká také s jedním pánem, který před ním půjde na kolena. Proč a co ten pán chtěl? To se už brzy dozvíme.

4. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI FORMOU HRY – Učitel 2
Pomůcky: …
Děti nejdříve si zopakujeme 4 nej věci. Všechny 4 nej věci si teď spolu řekneme:
1. Bůh mě miluje, 2. Zhřešil jsem, 3. Ježíš za mně zemřel, 4. Musím se rozhodnout žít pro Ježíše.
Abychom si 4 nej věci zapamatovali, zahrajeme si teď spolu hru: …

5. 3 CHVÁLY Z CD – Učitelé
Ať si velký nebo malý
Bible, to je Boží dopis
Byl jsem stvořen, abych tebe uctíval – pomalá chválící

6. Čůrací pauza (jdeme se všemi dětmi na WC)

7. Svačina (děti mají vlastní)

8. Lekce – Příběh – Učitel 1
Pomůcky: OBRÁZKY NUTNO STÁHNOUT PŘEDEM ZDE: http://www.freebibleimages.org/illustrations/preschool-jairus/
1. Nejdříve příběh dětem odvyprávíme:
K Ježíšovi přišel jeden z představených synagogy, jménem Jairos. Když Ježíše uviděl, padl k jeho nohám a velmi ho prosil: „Má dceruška umírá! Pojď a vlož na ni ruce, aby byla zachráněna a ožila.“¶
Ježíš odešel s ním. Následoval ho velký zástup a tlačili se na něho. Cestou Ježíš uzdravil ženu s krvácením. Zatímco s ní ještě mluvil, přišli poslové z domu Jairova a říkali: „Tvá dcera zemřela; proč ještě obtěžuješ Učitele?“ Ale Ježíš neposlechl to, co říkali, a řekl představenému synagogy: „Neboj se, jen věř!“ A do domu s ním šli jen Petr, Jakub a Jan. V domě Ježíš viděl rozruch a ty, kteří velice plakali a naříkali. Ježíš řekl: „Proč pláčete? To dítě nezemřelo, ale spí.“
Lidé se mu za to posmívali. Ale Ježíš všechny vyhnal a vzal s sebou otce a matku holčičky a své 3 učedníky, a šli za holčičkou. Vzal ji za ruku a řekl: „Talitha kúm“, to znamená: ‚Děvče, říkám ti, vstaň!‘ A děvče ihned vstalo a začalo chodit; bylo jí dvanáct let. A všichni se strašně divili. Holčičce dali najíst.
2. Sehrajeme s dětmi scénku.

9. MODLITBA NA KOLENOU, SBÍRKA – Učitel 1
Pomůcky:
Děti viděli jsme, že pan Jairos před Ježíšem padl na kolena a prosil ho o pomoc. I v tak těžké situaci, kdy zemřelo dítě, Ježíš Jairovi i přes posmívání lidí řekl: Neboj se, jen věř! A holčičku uzdravil a vzkřísil zpátky k životu. Jen Ježíš je totiž silnější než smrt.
Pojďte, sedneme si teď všichni na kolena a budeme se modlit za věci, které jsou třeba těžké v životě nebo rodině. Poprosíme Ježíše, aby nám s nimi pomohl. Učitel se modlí, děti se modlí.
Nakonec spolu můžeme poděkovat Bohu, že poslal Ježíše, který za nás zemřel a zvítězil nad smrtí a zůstává dál silnější než smrt. Poděkovat Pánu Bohu můžeme i tím, že dáme korunky do sbírky.

10. VERŠ – Učitel 2
Pomůcky:
Verš: Ježíš mu řekl: Já jsem ta Cesta, Pravda i Život. …Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne. J 14,6
Děti se učí druhou část verše z Jana, první už umí z ledna.
Po podlaze v místnosti se dá za sebou 8 puzzle kostek, děti si stoupnou do řady. První dítě dostane šátek kolem ramen a skáče z jedné kostky na druhou a říká slova z verše, pak jde další dítě.

11. VYRÁBĚNÍ – např. Skládanka Jairova dcera – Učitelé
Pomůcky:

Inspirováno předlohou:
http://ministry-to-children.com/jesus-heals-jairus-daughter-preschool-bible-lesson/

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s