Lekce

LEKCE – Ježíš žije

Téma: Ježíš je živý
Hlavní myšlenka: Ježíš je živý
Verš: …Kristus, náš velikonoční Beránek, byl za nás obětován. 1K 5,7
Jan 20

1. Přivítání s písničkou na CD „Pán Bůh nám to dal” – Učitelé

2. PRAVIDLA SEMAFOR – Učitel 1
a) Otázka: Děti, víte co je semafor? Kde semafory jsou?
b) Vysvětlíme dětem stručně a jasně nová pravidla: Každé dítě má svůj kolíček s obrázkem a jménem. Všichni začínáme na zeleném světle semaforu se smilíkem. Když dítě zlobí, posune se o jednu barvu na semaforu nahoru na oranžovou s trochu zamračeným smilíkem (oranžová barva = varování). Když dál zlobí, posune se na červenou barvu s úplně zamračeným smilíkem (červená barva = stop). V tom případě jde na 3 minuty na hanbu na židli do rohu. Pokud dítě zlobí potřetí, zavolají se rodiče a odvedou si dítě na zbytek doby na dospělácké shromáždění a dítě se již ten den nemůže do nedělky vrátit. Pokud je dítě hodné a zůstane na zelené barvě semaforu, dostane na konci programu nálepku.

3. ÚVOD DO TÉMATU, SBÍRKA – Učitel 2
Pomůcky: 3 věci z příběhu vzkříšení (obvaz, kámen, konev)
Děti, tady v místnosti jsou schované 3 věci/předměty, které do nedělky normálně nepatří. Zkuste je všechny najít a přinést… děti hledají. Tak co tady máme? … kámen – v dnešním příběhu o Ježíši bude velký těžký kámen. Na co asi? Pak je tu obvaz. Je v tom obvazu něco? Ne je prázdný. Stejně jako v dnešním příběhu taky bude prázdný obvaz. No a nakonec je tu konev. Kdo nejvíc používá konev? … Jak se jmenuje ten, který pracuje celý den na zahradě? Zahradník. A taky se v dnešním příběhu objeví zahradník nebo někdo jako zahradník.
Je tu někdo z vás, kdo by teď potřeboval na něco obvaz? Není, že? Proto můžeme Pánu Bohu poděkovat, že nás uzdravuje z každé nemoci. My teď poděkujeme Bohu i tím, že dáme korunky do sbírky. …SBÍRKA

4. 3 CHVÁLY Z CD – Učitelé
Ať si velký nebo malý
Otec Bůh stvořil svět
Byl jsem stvořen

5. Čůrací pauza (jdeme se všemi dětmi na WC)

6. Svačina (děti mají vlastní)

7. Lekce – Příběh Ježíšova vzkříšení – Učitel 1
Odvyprávíme dětem PODLE OBRÁZKŮ NA POČÍTAČI (V AJ)

8. 4 NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCI A MODLITBA – Učitel 1
Pomůcky: 4 NEJ VĚCI NA ČTVRTKÁCH A KREPÁKU, NÁRAMEK 4 NEJ VĚCI
Dneska jsme spolu ještě jednu věc nedělali. Je to něco, co každou nedělku děláme. Napadne někoho z vás, co to je? … 4 nej věci.
Teď mi je hned nemusíte říkat, ukážu vám je totiž dneska v jiném pořadí a maličko jinak.
Co je tenhle první obrázek? … Zhřešil jsem.
Děti, je pravda, že každý z nás dělá chyby a malé nebo velké špatné věci. Hříchy. Co může být třeba příklad hříchu? … lhaní rodičům, pomlouvání kamarádů ze školky, krádež něčeho …
Všechny tyhle věci nás zašpinili a takhle bychom nemohli být blízko Bohu. A víte, kdyby tohle byl konec příběhu, že jsme prostě zhřešili a nedá se s tím nic dělat, tak by to byl hodně špatný a smutný konec. Každý hřích nakonec zasluhuje trest a posledním trestem je smrt.
ALE, máme tu druhý obrázek. Co to je? … Bůh mě miluje.
Je to tak, Bůh mě i tebe i každého člověka tak moc miluje, že poslal svého jediného syna Ježíše, aby nás zachránil a my jsme zase mohli být blízko Bohu.
A PROTO přichází třetí obrázek. Co to je? … Ježíš za mě zemřel.
Ano, Ježíš za nás na kříži zemřel, za naše hříchy a naše nemoci. Ale kdyby zase tady celý příběh končil, tak by to bylo takové nic moc, protože naše hříchy by s Ježíšem zemřely a Ježíš by zemřel. Takže všechno by zemřelo a co dál? … JENŽE Ježíš v hrobě nezůstal, Bůh Otec ho vzkřísil a Ježíš znovu žije. Přemohl smrt a je vítěz. A to už je opravdu dobrý konec a dobrá zpráva. Ježíš znovu žije a my žijeme s ním. Naše hříchy a nemoci on odnesl. Porazil hřích, nemoc i smrt.
A tohle je ta dobrá zpráva pro každého z nás.
CO TO? Náš příběh ještě nekončí, je tu ještě jeden obrázek. A tentokrát je to otazník. Protože se nás Ježíš vlastně ptá. Já Ježíš jsem dal svůj život za tebe, abys mohl žít zpátky s Bohem. A co ale ty?Rozhodneš se i ty teď žít pro mě? Rozhodneš se žít pro Ježíše? … A tohle je pokračování Ježíšova příběhu. Tvůj příběh. Budeš žít pro Ježíše i ty? A řekneš taky někomu o téhle dobré zprávě, aby taky tvůj kamarád mohl začít svůj příběh?

9. VERŠ – Učitel 2
Verš: Kristus, náš velikonoční Beránek, byl za nás obětován. 1.K 5,7
Pomůcky: puzzle kostky, jedna z kartiček 4 nej věcí

10. VYRÁBĚNÍ – NAPŘ. Pěnové náramky se 4 nej věcmi – Učitelé
Pomůcky: pěnové korálky, gumička, fixy na nakreslení 4 nej věcí

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s